Finalista loňského ME i olympiády v Pekingu letos získal do své sbírky další titul na republikovém šampionátu a opanoval jak Pražskou, tak i Plzeňskou tyčku. Představil se i na atletické exhibici v Opavě. Ve Slezsku oficiálně vyhrál výkonem 550 cm, ale mimo soutěž dokázal přeskočit i laťku ve výšce 565 cm.

Jaké jsou cíle tohoto bývalého závodníka Sokola Opava? „Nejdůležitější bude prokousat se z kvalifikace, protože ty jsou náročné a dlouhé. Je tam spousta závodníků, ale věřím, že těch 565 cm skočených v Kvildě, bude stoprocentně zajišťovat finálovou účast, a ta je mým cílem,“ uvedl talentovaný atlet, který již do dějiště MS odletěl, v narážce na neúčast ve finále na MS 2009 v Berlíně.

565 cm ovšem nemusí být Kudličkovým maximem. Vždyť na openair atletické show v Plzni dokázal skočit neuvěřitelných 581 centimetrů. Kudlička bude v tyčkařském sektoru jediným českým závodníkem a výše zmíněná kvalifikace by měla podle všeho začít v sobotu 27. 8. 2011 a pokud se vše podaří a nynější hvězda pražské Dukly projde až do finále, uvidíme jej v pondělí 29. 8. 2011.

Jednou z posledních akcí, na kterých Kudlička startovoval, byla Kutnohorská tyčka, kterou – možná to nepřekvapuje – vyhrál. Startoval i na mítinku v Pardubicích ve 3. kole extraligy a opavský odchovanec znovu zvítězil, tentokráte zdolal 555 cm a druhého Adama Ptáčka porazil o celých třicet centimetrů. Je tak vidět, že výkony a forma tohoto tyčkaře s blížícím se šampionátem stoupá, což je jedině dobře.

Věříme, že se Kudličkovi podaří uspět podobně jako na MS juniorů v roce 2006, kdy skončil pátý.

Jan Šimek