Ve čtyřech kategoriích se divákům představilo na tři sta jezdců z pětatřiceti zemí. A právě mezi nimi nechyběl ani student prvního ročníku Střední školy průmyslové automobilní v Krnově – jinak ale Opavák Jan Midrla.

Startovat v nejnabitější kategorii rok, kde mu konkurenci dělalo dalších sto dva borců. Již během měřeného tréninku jasně naznačoval, že v Itálii nebude pouze do počtu. Propracoval se na jedenácté místo, a tím si zajistil start z druhé řady na roštu do tří kvalifikačních závodů.

„Honza všechny tři rozjížďky dojel na skvělém druhém místě, a to mu vyneslo šestou pozici na startu do finálové jízdy,“ uvedl Midrlův manažer Josef Kališ, jenž před čtyřmi lety dovedl Erika Janiše k titulu mistra Evropy ve třídě ICC 125.

„Finálová jízda se jela na dvacet kol, ale start nebyl až tak skvělý, jak jsme si představovali,“ doplnil Kališ.

Opavský jezdec se totiž propadl na osmé místo. Jenomže v dalším průběhu se začal tlačit dopředu. Během dalších pěti kol už bojoval o čelo. „V posledním kole využil kolize jezdců před ním a bravurním manévrem se dostal na čelní pozici, a tím si zajistil titul Světového šampiona ve třídě ROK,“ popisoval závěr závodů manažer mladého závodníka.