Na týmy původně čekala soutěž, ve které se mělo hrát systémem každý s každým. „Bohužel všechno bylo jinak. Hned se šlo do play-off,“ řekl šéftrenér opavského JC Sportu Jiří Heider. První zápas Opava prohrála s pozdějším vítězem VŠB Ostrava 0:2. Klíčový duel pak přišel s béčkem TC Brno, který Slezané vyhráli 5:4, a tím se zachránili. Porážka 4:5 s Otrokovicemi už nic neřešila. Opava obsadila šestou příčku. „Konečná šestá příčka je úspěch. Kádr pro příští sezonu zůstává beze změn. Pro nás je také důležité, že béčko postoupilo z oblastní soutěže do oblastního přeboru, následně bychom chtěli pro tento tým divizi,“ podotkl Jiří Heider. Za druholigový tým nastupovali: David Kovařík, Matěj Gracík, Daniel Boháč, Michal Přeček, Jan Hebelka, Pernilla Mendesová, Petra Csabi, Michaela Kuchařová, Barbora Koláčková. Kapitán Jan Hebelka.

Velkého úspěchu dosáhli dorostenci, kteří postoupili z junior ligy do extraligy. Starší žáci skončili v nejvyšší soutěži čtvrtí. „Výsledkově se nevedlo jen mladším žákům, kteří po velkém boji sestoupili, ale chceme se vrátit zpátky,“ poznamenal opavský trenér.

V současné době Opavští trénují na sto procent, připraveny jsou tři příměstské prázdninové kempy. Od září pak bude probíhat nábor ve školkách a školách.