„Nevím v jaké sestavě nastoupíme, neboť opět na tom jsme zdravotně všichni dobře. Každopádně musíme uhrát dobrý výsledek. Fribourg je podle mě hratelný,“ míní opavský pivot Miroslav Kvapil. „Potřebujeme si udobřit i fanoušky. Naše poslední dva výprasky byly na ostudu, vůbec jsme nehráli hru, která nám je vlastní,“ podotkl odchovanec opavského basketbalu.

Na Slezany padla deka. „Sami nevíme, co se stalo. Nejde nám to, jako bychom chtěli. Přitom po vítězství nad Ostravou a výhře v Kolíně jsem si myslel, že jsme z nejhoršího venku, opak je pravdou. Nezvládneme první čtvrtinu a pak sesypeme a tlačíme hodiny, ať už je konec, přesně tak jsem to vnímal v Nanterre,“ popisuje současný stav Miroslav Kvapil.

„Tréninky jsou dobré, mají náboj. Jenomže přijde zápas a je zle. Možná svou roli hraje únava. Jsem ale přesvědčený, že se zvedneme. Právě Fribourg může být tím správným odrazovým můstkem,“ věří pětadvacetiletý basketbalista a dodává: „I když nám to nyní nejde, je dobře, že jsme do Ligy mistrů šli. Je to cenná zkušenost.“ Středeční zápas má v opavské hale začátek v 18.30.

Tomáš Smola - Ilustrační foto
Tomáš Smola: Na to, jak jsme vypadali na startu, je to teď krásné