Po prvním místě sahal i ve Velké ceně Frenštátu, měl nejrychlejší čas, bohužel chyba na posledním skoku ho posunula na čtvrtou příčku. I tak měl ale kateřinský oddíl za sebou povedený víkend.

Jak Memoriál Zdeňka Fialky, tak Velká cena Frenštátu měly totožný scénář, vedl Marek Klus a Jiří Hruška startoval v obou podnicích jako poslední. Opavský jezdec zvládl nástrahy tratě bezchybně, navíc v rychlejším čase a po zásluze bral první místo.

„První místo mě potěšilo. Byla to ideální generálka na neděli a usnadnila mi rozhodování, s kterým koněm do Velké ceny jít," podotkl Jiří Hruška, který se v Memoriálu představil ještě s Esprim 2 a Bob de Bower.

V neděli parkurový festival ve Frenštátě vyvrcholil Velkou cenou a opět se bylo na co dívat. Marek Klus s Al Cambera Eurobit zajel finále bezchybně a s nejrychlejším časem, to ale na startu byl připraven ještě Jiří Hruška a diváci s napětím očekávali, zda se bude opakovat sobota.

Jiří Hruška začal své představení ve velkém stylu, z jeho vystoupení vyzařovala zkušenost. Po rychlé jízdě plně zkrácení do dvojskoku šla kateřinská jednička na poslední překážku v nejrychlejším čase, bohužel poslední skok Hruškovi nevyšel.

„Nedá se nic dělat, takový už je sport, kůň udělal chybu. Stálo nás to vítězství, ale i tak to nebyl špatný závod," podotkl Jiří Hruška, který nakonec byl čtvrtý. „Tohle dobré umístění má pro nás velkou cenu i vzhledem k tomu, že Carthago Z je osmiletý kůň a byl to pro něj vůbec první start v tak velké soutěži," vyzdvihl Jiří Hruška výkon svého parťáka.

Opavský jezdec prožívá aktuálně jednu z nejlepších sezon své kariéry. „Musím zaklepat na dřevo, zatím se daří, doufám, že forma vydrží co nejdéle," pousmál se přední český jezdec, který má závody v Olomouci a hlavně podnik v Bratislavě.

Ochuzeni o výkony tohoto jezdce nebudou ani milovníci koní z Opavska, na druhý zářijový víkend je totiž naplánovaná populární Velká cena Opavy.