Do nového areálu v Martinicích u Příbrami se sjela celá česká špička, kterou čekal čtyřdenní maraton. Do vrcholné soutěže nastoupilo sedmašedesát dvojic. Samozřejmě že ta z Jezdeckého oddílu Kateřinky byla pasována mezi největší favority.

„Věděli jsme, že nás soupeři takto vnímali. Sami jsme cítili, že Aristo má formu. V současné době ale hodně připouští, a tak jsme čekali, co to s ním udělá na kolbišti," řekl trenér Vladimír Hruška. Aristo působil suverénním dojmem. „Skákal výborně, šel jistě," chválil trenér.

Mezi jeho největší soupeře se zařadili Zdeněk Žíla a Jiří Skřivan. Opavské vítězství se nerodilo lehce. Do finálového parkuru s překážkami vysokými do 150 centimetrů postoupila čtvrtina nejlepších ze základní části. Rovná desítka z nich přitom nebyla zatížena žádnými trestnými body. Bezchybný výsledek se ovšem podařilo zopakovat jen trojici soutěžících.

Prvním z nich byl Zdeněk Žíla s Cavalinem. Jejich výsledek později překonal Jiří Hruška s Aristem Z a ten pak již jen čekal, zda se některému ze zbývajících šesti jezdců podaří předvést leště lepší výkon. Všichni, až na loňského vítěze finále Skokového poháru České pojišťovny Jiřího Skřivana s klisnou Kallisto, chybovali. Tentokrát se však Jiří Skřivan z vítězství radovat nemohl, jelikož projel cílovou čarou o šest desetin sekundy později než vedoucí jezdec.

„Když jsem Jiřího Skřivana sledoval z opracoviště, tak jsem si v první chvíli říkal, že máme vítězství v kapse, protože na úvod zvolil pomalejší tempo. Záhy výrazně zrychlil a tak jsem se v závěru o prvenství docela obával," přiznal Jiří Hruška. Ten na rozdíl od jiných jezdců nechal v sobotu Arista-Z odpočívat a nestartoval s ním v tzv. generálce před Velkou cenou.

„Vzhledem k tomu, že je Aristo využíván k chovatelským účelům a pravidelně podstupuje odběry semene, tak jsem nechtěl riskovat, že by byl pro dnešní závod unavený," zdůvodnil jezdec. A jelikož je připouštěcí sezona v plném proudu, lze očekávat, že po dalším sportovním úspěchu zájem o tohoto plemeníka mezi majiteli klisen ještě vzroste.

Druhé kolo Skokového poháru České pojišťovny je na programu v Brně. „Tady startovat nebudeme. Není tam ideální terén. Skáče se v hlubokém písku a my nechceme riskovat zranění," vysvětlil Vladimír Hruška. Nicméně další koně a jezdci Kateřinek se o tomto víkendu představí na parkurových závodech ve Frenštátu.