Po prvním kole dalšího závodu Českého skokového poháru Velké ceny Kolína se přitom pohyboval v popředí. Potom ovšem přišlo na řadu kolo druhé a osudová hrubka nejprve na oxeru číslo 3 a pak také na šestém skoku. „Na třetím skoku jsem udělal jezdeckou chybu. Přecenil jsem možnosti, zariskoval a nepovedlo se. Po dokončení skoku jsem chtěl rychle točit, abych nabral cenné vteřiny," uváděl vše na pravou míru Jiří Hruška.

Celkovým vítězem se stal překvapivě Martin Šoupal s Cornadou-K, který šel na řadu až jako jeden z posledních a nakonec udivil v Ptýrově snad všechny přítomné. „Myslím si, že jsme mu to všichni přáli. Zasloužil si to," pokračoval elitní jezdec stáje JK Opava-Kateřinky.

Martin Šoupal se v jednom z rozhovorů rozpovídal o tom, že se mu vyplatilo startovat na úplný závěr. Věděl, jak jeli ostatní, čemuž také přizpůsobil svou jízdu. „Určitá výhoda to samozřejmě je. Člověk si vše může lépe naplánovat," posuzoval. Jiří Hruška v Ptýrově zcela nepochybně absolvoval letošní nejtěžší parkur sezony. De facto šlo o první zaváhání Arista Z. Ve třech předchozích závodech totiž pouze vítězil.

„Byli jsme v Chotěbuzi, Martinicích a polském Jaszkově nedaleko Poznaně. Ve všech třech případech vyhrál. Jednou to ovšem muselo přijít," mávl rukou Aristův jezdec. Nijak zásadně se nezměnilo ani pořadí na čele Českého skokového poháru. Hruška je druhý za Jiřím Skřivanem, ztrácí však na něho pouhé dva body.

„V Ptýrově jsme patřili k favoritům, avšak nohy nám to nijak nesvazovalo. Už jsme si na tuto skutečnost zvykli. Rozhodla smolná chyba," poznamenal. Hruška si reputaci trochu napravil v sobotu, kdy s Tenerife's zvítězil v jedné z dílčích soutěží. „S tímto výkonem jsem naprosto spokojen," uzavřel.

Petr Dušek