Náročná trať v Brně byla po vydatném dešti pořádně kluzká. „Byl to docela boj. Hodně to klouzalo a k vidění bylo i dost pádů," poznamenal Marek Stromský.

Poprvé se představil v sedle Jamila v ceně firmy Zemako. „Ze sedmí koní dorazili do cíle jen tři. Bohužel Jamil před jednou překážkou odmítl skočit, takže jsme závod nedokončili," řekl čtyřicetiletý žokej. Další dva dostihy byly zcela odlišné. S Rosim, patřícím stáji Lokotrans, se v cíli radoval z vítězství.

„Drželi jsme se na třetím čtvrtém místě. Kobyla má výborný závěr a z toho jsme těžili," svěřil se Marek Stromský. Svou brněnskou parádu zakončil vítězstvím se šestiletým ryzákem Larizanem, opět svěřencem trenéra Stanislava Popelky. „Tenhle dostih byl rychlý a kvalitní. Opět nám vyšel skvěle závěr," pochvaloval si aktuálně druhý muž šampionátu překážkových jezdců.

Hned po brněnském podniku se přesunul Marek Stromský do italského Merana, kde ho čekalo slavné Grand premio. „Už to, že si vás ne tento dostih pozvou, je velkým oceněním. S Budapestem jsme skončili sedmí," popisoval svou italskou misi žokej, který má letos na svém kontě šestašedesát startů.

„Šlo o velmi kvalitní dostih, ve kterém rozhodovaly maličkosti," dodal. V sobotu ho čekají dostihy v Lysé nad Labem a o týden později slavná Velká pardubická.