První pardubický úspěch přišel ve druhém dostihu dne. V sedle sedmiletého hnědáka Handsome Jacka, a to s přehledem. „Je to výborný kůň, už v minulosti jsem s ním jednou vyhrál," řekl Marek Stromský. Vítězného koně připravuje trenér František Holčák. V přechozích dostizích ho jezdil Josef Sovka a tolik se mu nevedlo.

„Opět se ukázalo, že koně z Karlovic potřebují po zimě čas na rozběhání, nemají tolik před startem sezony nacváláno jako konkurence. Na Handsome Jackovi bylo vidět, že se dostává do formy, dobře zvládal i těžké překážky," doplnil Stromský.

Druhý pardubický triumf si připsal žokej ze Štěpánkovic s Peintre Abstraitem. Šestiletý kůň zatím na velký úspěch čeká, loni běhal dokonce převážně roviny. „Tento koník by měl vyhrávat, majitel ho koupil ve Francii a stál ho docela dost peněz. Bohužel za tři roky toho moc nevyběhal, nechtělo se mu moc skákat, i proto chodil roviny," řekl na adresu svého parťáka Marek Stromský.

„V Pardubicích ale překvapil, šel velmi dobře a dokázal, že má potenciál. Věřím, že v dalších dostizích na toto vítězství naváže," podotkl osmatřicetiletý žokej.

Třetí pardubické zlato vydoloval Marek Stromský s osmiletým Shamanem, s kterým vyhrál letos už v Brně. „Nechci snižovat Brno, ale konkurence v Pardubicích byla přece jen o něčem jiném. Shaman měl problémy s psychikou, nyní je ale v pohodě, ti, co ho znají, vědí, že je to dobrý kůň," uvedl úspěšný žokej, který má v letošní sezoně na svém kontě už šest vítězství.

Bezesporu jako velmi úspěšné se dá hodnotit vystoupení Marka Stromského s šestiletým Night Kingem. Výsledkem jejich snažení bylo třetí místo. „Tomuto koni jsem věřil nejvíce. Letos byl už v Pardubicích čtvrtý za dobrými koňmi. Mé očekávání naplnil. Třetí místo hodnotím kladně, porazili jsme dobré koně," okomentoval svůj poslední východočeský úspěch štěpánkovický žokej, kterému patří v aktuálním žebříčku jezdeckého šampionátu druhá příčka za Josefem Váňou juniorem.

Itálie nevyšla podle představ

O den později čekaly Marka Stromského tři dostihy v italském Meranu.

„Bohužel tam nám nebylo přáno, sám jsem ale očekával, že žádný velký výsledek neuděláme," přiznal zkušený žokej. Přitom s Isalíkem měl dostih skvěle rozběhnutý. Jenomže půl kola před cílem přišel pád, v té chvíli byla dvojice na prvním místě. „Začalo pršet, trať byla mokrá a koníkovi uklouzly nohy, pádu nešlo zabránit," pokrčil rameny Marek Stromský.

„Nedoběhli jsme ani dva další dostihy. Jel jsem mladé koně, pro které to byla první zkušenost s dostihem. Navíc měli za sebou dlouhou cestu. Brzy jsme nabrali ztrátu," uzavřel žokej, jenž v loňské sezoně jezdil v barvách Albertovce.

Další dostihy čekají na Marka Stromského už tuto sobotu, kdy startuje opět v Pardubicích.