Měl jít i kvalifikaci, do ní nakonec s Belmontem nezasáhl. „Belmont byl přihlášený na start kvalifikace, bohužel při tréninku si udělal výron, na start to nebylo, musel se škrtnout," objasnil neúčast v boji o Velkou Marek Stromský.

Zda se tento kůň představí na vrcholu sezony, je zatím nejasné. „Musí udělat kvalifikaci, jedna se ještě pojede těsně před Velkou. Bude záležet na zdraví koně, a také jak se rozhodne majitel," dodal Stromský.

Jedním z dostihu, ve kterém se představil, byla Cena dostihového spolku. S pětiletou klisnou Natalii neměl velké ambice. 
„S trenérem jsme zvažovali, zda vůbec do dostihu půjdeme, měli jsme strach, že bude tvrdo, nakonec ale vydatně popršelo. Domluvili jsme se, že si půjdeme hlavně zaskákat," začal hovořit o svém vítězném představení Marek Stromský.

„Na trávu jsme vyjížděli skoro poslední, jel v sedu, jenomže Natálka sama zrychlovala, začal jsem ji jezdit, abych nedostal pokutu, nakonec jsme vyhráli o patnáct délek," usmíval se po dostihu Stromský. „Samozřejmě, že z prvního místa máme všichni radost.

Pro mě je to po Amantovi kůň srdeční záležitosti. Má na to, aby jela v budoucnu Velkou," podotkl zkušený žokej, pro kterého to bylo deváté vítězství sezony.

Velmi dobrý výsledek ještě udělal rodák ze Štěpánkovic v sedle hnědáka Al Bustana ze stáje Lokotrans, kterého připravuje trenér Stanislav Popelka. „Čekal na dobrý výsledek, poprvé šel těžký cross. Na trávu jsme šli z osmého místa, ale finiš měl výborný, nakonec jsme o hlavu skončili druzí," popisoval stříbrnou pozici v Ceně Karla Hainze.

Podle kurzů měl být žokej ze Štěpánkovic úspěšný i v cross country Peruána s Borderlandem, nakonec roli favorita nesplnili. „Udělal chybu na Poplerově skoku a začal pajdat, proto jsem ho zastavil," podotkl čtyřicetiletý žokej, který byl ještě osmý s Rosi. „Nechtělo se jí běhat, ale to jsme věděli, zřejmě tato Klisna potřebuje na nějaký čas oddych, aby dostala opět chuť do běhání," uzavřel Marek Stromský.