Marek Stromský se představil poprvé ve třetím dostihu v sedle Avereho, s kterým nakonec skončil čtvrtý.

„Je to kůň, který se netlačí dopředu, drtili jsme to koncem. S trenérem jsme se bavili o tom, že není pro Pardubice, je spíše na menší dostihy," okomentoval své první vystoupení jednačtyřicetiletý žokej. Na stejné umístění dosáhl v Ceně Peruána. V ní se představil s Borderlandem.

„Museli jsme jít zezadu, je to koník, který chodí koncem. Na lepší než čtvrté místo jsme neměli," přiznal Marek Stromský.

Vrcholem sobotního odpoledne byla III. kvalifikace na Velkou pardubickou. Rodák ze Štěpánkovic šel do ní s Nikasem a mohl jít bez stresu, neboť kvalifikaci už mají zaběhnutou. „Vzhledem k tomu, že v letošní sezoně se nedá příliš dobře trénovat, Nikasovi chybí práce, proto jsme chtěli, aby si udělal jeden celý dostih," pokračuje v povídání Marek Stromský.

Bohužel dostih se celý nepodařilo absolvovat. Po špatném skoku Marek Stromský Nikase zastavil. „Před námi se dva koně srazili, Nikas blbě skočil, vypadla mi noha z třmenu, a i když jsem se udržel a nasadil ji zpátky, nemělo smysl pokračovat. Je to škoda, protože jsme to neměli špatně rozjeté," podotkl zkušený žokej.

Jak již bylo zmíněno, letos se Marku Stromskému příliš nevede. „Není to ono, ale co se dá dělat. Moc nám to neběhá, ale takový je už sport," říká závěrem štěpánkovický žokej, kterého o víkendu čekají dostihy v Mostě a Chuchli.