„Dá se říci, že generálka na Velkou mi vyšla. Nechtěl jsem sedět doma, i proto jsem dostihy v Brně vzal," pousmál se zkušený žokej. Někteří jeho kolegové se vzhledem k Velké pardubické šetří, a dostihy vynechávají. „Zranit se ale můžete i při tréninku," poznamenal Marek Stromský.

Na čtvrté místo dosáhl s kobylou Chanci Risk. „Dobře skákala, podle mě jsme mohli dopadnout ještě lépe, kdyby koník měl více zkušeností se skoky," řekl Marek Stromský. Ve svém druhém vystoupení v jihomoravské metropoli se přestavil v sedle Mathea a výsledkem bylo páté místo. „Matheo je dobrý kůň, ale v posledních dostizích se mu nedařilo. Jednou upadl a dvakrát byl zastaven. I vzhledem k tomu beru páté místo jako slušné," přiznal osmatřicetiletý žokej.

Startovat měl i tuto sobotu v Lysé nad Labem, ale nabídku na koně odmítl. „Jet na jednoho koně se mi ani jeho majiteli nevyplatí," doplnil žokej, který má letos za sebou už pětašedesát startů.

Za necelé dva týdny tak už čeká na Marka Stromského vrchol sezony. V Pardubicích se kromě slavné Velké představí i ve třech rámcových dostizích. V úterním vydání Deníku spřineseme rozhovor s Markem Stromským situovaný právě k Velké pardubické.