Poslední dostihový den letošní sezony znamenal pro žokeje hodně. Rozhodovalo se totiž o prvenství v šampionátu jezdců. Ve hře byli i dva největší favorité: Jan Kratochvíl s Jaroslavem Myškou. Byl to také důvod, proč bylo startovní pole hlavního dostihu tak našlapané.

Dvaačtyřicetiletý Marek Stromský přitom vůbec neměl na startu stát. „Trenér váhal, zda do Koles pojede, nakonec mi v úterý zavolal, že Woodyho přihlásil," řekl Marek Stromský, který s tímto koněm už v minulosti startoval.

Do dostihu nevstoupil dobře. „Nepovedl se nám start, pole bylo roztažené, ale odjeli jsme poctivý dostih. Woody je výborný skokan a v Kolesách to jenom potvrdil," smál se po dostihu Marek Stromský, který v dramatickém finiši porazil svého kamaráda Jaroslava Myšku s koněm Bridgeur.

„Vítězství si cením a to hned z několika důvodů. Vyhrál jsem pro malou stáj a pak také jsme uspěli v silné konkurenci," pokračoval Marek Stromský. Woodyho připravuje Jiří Uhl ve stáji Iron Ladies Ostrava.

Jaroslav Myška druhým místem přišel 
o prvenství v šampionátu jezdců. „Jardovi jsem to přál, ale takový už je sport," pronesl Marek Stromský, který letošní sezonu zakončil s bilancí sedmi vítězství.

A jak to vidí Marek Stromský s další sezonou? „Uvidíme, zatím na tuto otázku nejsem schopen odpovědět," uzavřel zkušený žokej.