Letošní sezona v podání Marka Stromského je podstatně lepší než ta loňská. „Člověk musí mít i kousek toho štěstí, ale je pravda, že jsem něco změnil a pomáhá to," pousmál se Marek Stromský.

V sobotu na pardubickém závodišti doběhl třikrát druhý. „S Taj Mahalem jsme byli druzí o čumák. Je to kůň, který své kvality ještě ukáže, a to až získá rutinu při skocích," poznamenal štěpánkovický žokej. Pro trenérku Hanu Kabelkovou jel Lad Ina. „Je to koník, který se teprve učí, takový kurz šel poprvé. Během dostihu jsme se propadli, ale nakonec šel dobře koncem," chválil Marek Stromský.

Třetí stříbro přidal se Strettonem. „Nebylo to špatné, šlo o těžký dostih, ale zvládli jsme to," usmál se. Spokojen byl i se čtvrtým místem v sedle Theopilose ve druhé kvalifikaci na Velkou. „Nesedly mu oračky, možná, kdybych ho trochu zmáčknul, mohli jsme být i třetí, ale nebyl důvod. Doposud chodil krátké dostihy, na podzim klidně může vyhrát Labe nebo Vltavu," míní Marek Stromský. Do výčtu pardubických výsledků lze započíst i osmé místo s Moulou.

O den později se ve dvou dostizích představil Marek Stromský v italském Meranu. Výsledkem bylo jedno druhé a jedno třetí místo. „V Itálii se mi letos daří. Jsem rád, že to vyšlo i nyní," zakončil zkušený žokej.