O nejlepší umístění budou tyto dvojice usilovat během jedněch z nejprestižnějších závodů v parkúrovém skákání. Překážky různých výšek a tvarů bude po tři dny zdolávat přes pět set startujících v sedmnácti soutěžích.

Hlavním závodem bude Memoriál Ericha Režnara, který začne v neděli od 14.30 hodin. „Pro všechny návštěvníky je vstup zdarma a zajistili jsme pro ně i občerstvení a poníky, na kterých se mohou povozit děti,“ řekl Vladimír Hruška, šéf opavského jezdeckého klubu, který v současnosti patří mezi parkúrovou elitu.

V hlavním závodě bude mít hned dvě žhavá želízka v ohni. Prvním je dřívější mistr ČR v parkúrovém skákání Jiří Hruška s koňmi Akoradie MXDM a Orida M, druhým bude loňská mistryně ČR Vlaďka Humplíková s klisnou Buena Utopia.

Memoriál Ericha Režnara představuje nejprestižnější část jezdeckých soutěží a současně je přípravou na Velkou cenu. Je rovněž vzpomínkou na jednoho z nejlepších jezdců na Opavsku.

„Dokonce měl v military a drezuře splněnu kvalifikaci na letní olympijské hry, kterých se čeští jezdci nakonec pro politické důvody zúčastnit nemohli. Memoriál připomene tohoto skvělého sportovce i člověka pamětníkům a představí ho mladým jezdcům,“ řekl Vladimír Hruška.

Třídenní parkúrový svátek proběhne na kolbišti s pískovým povrchem, který se jezdeckému klubu vyloženě osvědčil. „Proti trávě je to nebetyčný rozdíl a jsme moc rádi, že jsme do něj šli. Dnes už mohu bez nadsázky tvrdit, že náš povrch kolbiště patří k nejlepším v republice,“ spokojeně dodal Vladimír Hruška.

Jezdecký klub Opava-Kateřinky je členem Asociace Českého skokového poháru, a patří tím mezi dvanáct nejlepších pořadatelů v republice pro jednotlivá kola Českého skokového poháru.