Jednalo se přitom o jeden z posledních venkovních podniků této sezony, které kateřinští jezdci absolvují. „Diváků přišlo poměrně dost. Na start se postavilo celkem asi šestaosmdesát koní. Náš Jiří Hruška zvítězil se sedmiletým hřebcem Carethago Z," popisoval majitel stáje Vladimír Hruška.

Memoriál je vlastně vzpomínkou na úspěšného jezdce Ericha Režnara, jenž se zúčastnil i kvalifikace na olympijské hry a dlouhá léta pracoval v plemenářském podniku ve stáji v Albertovci. „V rámci tohoto memoriálu se uděluje i Cena Karla Lamicha, což byl legendární člen naší stáje. Získá ji jezdec, který ve všech závodech dosáhne nejlepších výsledků. Letos se jejím laureátem stal Jiří Hruška," pokračoval hlavní činovník JK Kateřinky.

V příštích týdnech se kateřinští jezdci přesunou do hal v Polsku nebo Rakousku.

Tento týden je ještě čekají závody v Olomouci, kde vznikl nový areál. „Zúčastníme se Memoriálu inženýra Kutěje. Už se na to těšíme," uvedl Vladimír Hruška a jedním dechem dodal: „Sezonu ukončíme na začátku prosince v polské Poznani. U nás se halové podniky nejezdí, protože jediná hala je v Hradišťku u Poděbrad."

Petr Dušek