Slezané nejdříve nestačili na favorita z Kladna, kterému podlehli 3:5 a o den později splnili povinnost vítězstvím 2:0 nad pražským Kovem. „Kladno si vytvořilo náskok, a proti takovému týmu se pak těžko výsledek otáčí,“ přiznal opavský trenér Jiří Christ.

„Sice se nám podařilo snížit na 3:4, jenomže soupeř má zkušený kádr, dal hned další branku a drama nepřipustil,“ pokračoval opavský trenér. „Nutno ale říci, že Kladenští byli lepším týmem, a vyhráli zcela zaslouženě,“ přiznal sportovně kouč Slezanů a ještě přidal jeden poznatek:

„Pro zranění nám chybí dlouhodobě Adam Führich s Mirkem Porubčanským, což je citelné oslabení. Jsme v souboji s top týmy méně konkurenčně schopni. Nicméně kluky musím pochválit za bojovnost a nasazení. Třeba proti Karviné mi to z jejich strany chybělo.“

Zápas s Kovem Opava zvládla a vyhrála 2:0. „Potřebovali jsme tři body, vítězství bylo naší povinností,“ uvědomuje si Christ. „Vypracovali jsme si dvougólový náskok, který nás uklidnil. Jen mě mrzí, že jsme se více gólově neprosadili,“ řekl trenér Opavy, jenž ještě vyzdvihl výkon brankáře Martina Klepače.

Nyní čeká na Opavské těžký výjezd. V sobotu hrají v Plzni a v neděli v Dobřanech. „Plzeň je letošní suverén, hrajeme v její hale, na jejím specifickém povrchu, kde se body nesbírají. Samozřejmě, že předem poraženi se necítíme, můžeme překvapit,“ neskládá Christ předem zbraně.

„Kdybychom z tohoto víkendového dvojzápasu uhráli tři body, budu maximálně spokojený,“ prohlásil opavský trenér. Otázkou je, v jakém složení Opava na západ Čech vyrazí. „Trápí nás chřipka. Uvidíme, jak na tom budou kluci v sobotu, věřím, že se dají dohromady a pojedeme v co nejsilnějším složení,“ přeje si trenér Jiří Christ.