„Myslím si, že šlo o pěkné závody, dařilo se nám, byli jsme úspěšní a také účast tyčkařů byla slušná. Jen mě mrzí, že nepřijeli přihlášení Slováci a Poláci, kteří tady jezdí každý rok, ale nyní nepřijeli. Asi kvůli nepříznivému počasí a sněhové kalamitě.

Byl to navíc čtyřicátý ročník a poprvé se konal v kvalitním prostředí, které je o hodně lepší, než v minulých letech. V hale se dá kvalitně závodit, je zázrak, že se Tyršák zrekonstruoval, ale je to jedině dobře,“ sdělil na úvod trenér opavských tyčkařů Jiří Lesák.

Ve skoku o tyči juniorů zvítězil Michal Heczko z AK Bohumín výkonem 3,94 metrů. O 60 centimetrů za ním zaostal frýdecko-místecký závodník Gerek a třetí skončil domácí Jiří Zeman (304 centimetrů).

Kategorii mužů ovládl věkem ještě junior Ondřej Honka, který se v pěkném finálovém souboji s Jakubem Böhmem přenesl nad laťkou ve výšce 481 centimetrů. Jeho oddílový kolega Jakub Böhm přeskočil 469 cm a skončil druhý. Pomyslný bronz si za výkon 439 centimetrů odnesl další tyčkař Sokola Jakub Šimeček.

Mezi ženami byla nejúspěšnější Petra Kozelková, která přeskočila 349 cm a byla těsně od překonání rekordu Slezské laťky s hodnotou 364 cm. Druhá skončila její parťačka Kateřina Musilová, taktéž 349 cm a třetí Monika Chlebíková z čejkovického atletického klubu, která překonala 334 cm.

Ve skoku vysokém se nejvíce dařilo domácímu Jakubu Böhmovi, který přeskočil 185 cm. Druhý skončil jeho o dvanáct let mladší kolega Jiří Zeman (180 cm) a s odstupem dalších 5 cm obsadil třetí pozici Jakub Šimeček, závodník jak jinak než Sokola Opava.

„Naše tyčka není špatná, hlavně Ondra Honka bude na MČR v juniorech favorit na medaili. Stejně tak i ve víceboji, vžďyt si v neděli skočil osobák v dálce výkonem 649 centimetrů. Na začátku února nás čeká mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě a pak započne příprava na MČR v Praze,“ dodal Jiří Lesák.

Halová atletika se pomalu rozjíždí

Kromě Slezské laťky se v Opavě o víkendu uskutečnil také Moravskoslezský přebor v halové atletice a o kvalitní výkony ze strany opavských atletů bylo znovu postaráno. Hlavně ve skokanských disciplínách bylo o co stát. Ve skoku vysokém zvítězil fantastickým výkonem 201 centimetrů devatenáctiletý závodník Frýdku-Místku Martin Trybula, druhý byl domácí Dominik Klinger, který přeletěl 185 cm a třetí skončil další Opavan Tomáš Čermák s výkonem 182 cm.

Skok do dálky ovládl Ondřej Honka ve svém osobním rekordu 649 cm. Devět centimetrů za ním zaostal Lukáš Kunc a 586 cm stačilo Ondřeji Kratochvílovi ke třetí příčce.

Ve Vítkovicích kraloval Bělica s Klepkem

Opavští závodníci se o víkendu zúčastnili také závodů ve Vítkovicích. Třetího místa áčkovém finále sprintu mužů na 60 metrů dosáhl Aleš Rovenský (07,36 s.). Dalšího zástupce měla Opava v trojskoku, kde výkonem 13,72 metrů zvítězil opavský závodník David Bělica o pouhé dva centimetry před brněnským Bětuňákem.

Jiří Klepek ve skoku dalekém dosáhl díky 642 cm na druhou pozici, když na vítěze Gunčíka z Havířova ztratil tři centimetry. Jakub Rusek skončil pátý (629 cm), Tomáš Moša osmý (603 cm), Tomáš Kummer jedenáctý (560 cm) a Ondřej Witoszek třináctý (540 cm).

V kategorii mladších žáků startoval opavský atlet Adam Smolka ve sprintu na 60 metrů a v čase 08,39 sekund skončil čtvrtý. V běhu na stejnou vzdálenost s překážkami obsadil třetí místo (09,97 s.) a bronzový byl i ve skoku dalekém díky výkonu 482 cm.

Jan Šimek