„Každý kraj musel sestavit družstvo v pěti vybraných váhových kategorií a čtyř kategorií dívek," řekl trenér týmu Moravskoslezského kraje Ondřej Libo, jinak člen Slezanu Opava, která nasadila své dva opavské svěřence.

Ve váhovce do 57 kg startovala Klára Quisová, do 55 kg Daniel Kordula. „Oba podali stoprocentní výkony a zasloužili se o celkové vítězství našeho kraje," pochvaloval si Ondřej Libo. Jeho tým porazil Zlínský kraj 8:1, Liberecký 8:1, Jihočeský 9:0 a Středočeský 6:3.

„Potřetí za sebou jsme se probojovali do finále, ve kterém jsme hladce porazili Ústecký kraj 7:2," zakončil úspěšný trenér.

Slezský pohár v Opavě

Slezská metropole hostila již pětadvacátý ročník Slezského poháru v judu. Turnaje se zúčastnilo 260 mladých judistů a judistek z osmadvaceti oddílů ČR, Slovenska a Polska, a to ve věkových kategoriích 8 - 14 let.

„Turnaj je od letošního ročníku poprvé zařazen do prestižní soutěže Baill Cup. Jedná se o tři turnaje, ve kterých oddíly získávají body do celkového hodnocení," řekl jeden z organizátorů a opavský trenér Ondřej Libo. Po druhém kole si opavská Lvíčata vybojovala třetí místo.

„Poslední souboje proběhnou patnáctého května v Ostravě, doufám, že v tak silné konkurenci si místo udržíme," přeje si trenér Slezanu Opava.

Pod aktuální bronzovou pozicí jsou podepsáni se zlatými medailemi Václav Čech, Daniel Kordula, Václav Novobilský, František Lhotzký, Klára Quisová a Karolína Hulová. O stříbrné úspěchy se postarali: Nikol Škrobánková, Martin Vajda a Viktor Schindler. Z bronzu se radovali: David Bohuslav, Veronika Čechová, Jan Novobilský, Ondřej Hula, Ondřej Častulík a Tadeáš Horníček.