Talentovaný dorostenec se na republiku probojoval přes turnaje Českého poháru, které hostily Ostrava, Brno, Jablonec, Teplice a Chomutov.

„Jeli jsme na republiku s ambicemi a nadějí prolomit smůlu z předchozích sezon, kdy se nám deset let nepodařilo vybojovat zlatou medaili," řekl trenér Ondřej Libo. „Nicolas byl opavskou nadějí na zisk nejvyššího titulu v kategorii dorostenců, a to ve váze do 81 kg.

Po třech sobotních vítězstvích před časovým limitem čekal na něj ve finále jeho věčný soupeř Vít Jerglík z SKP Judo Ostrava," pokračoval trenér. „Jelikož zápas po čtyřech minutách skončil nerozhodně, a to i přes to, že byl Nicolasův soupeř trestán za pasivitu, muselo o vítězi rozhodnout až golden score," poznamenal Ondřej Libo.

Bohužel v něm těsně před koncem Nicolas na moment zaváhal a Jerglík technikou sode tsurikomi goshi o vítězi rozhodnul a na opavského závodníka zbyla stříbrná medaile.

Další šanci získat pro Opavu titul má na konci listopadu v Chomutově a začátkem prosince v Ostravě kategorie starších a mladších žáků. „Právě v mladší kategorii máme letošní suverénní jedničku Alžbětu Škrobánkovou. Tu letos nedokázala porazit ani jediná soupeřka, a tedy se stala vítězkou všech ČP (českých pohárů) a také vítězkou prestižního turnaje v rakouském Gratzu," uzavřel úspěšný trenér Ondřej Libo.