Na mezinárodních závodech v Liberci, kde své umění prokázal i olympionik Ježek. Pravda bral ještě stříbrnou medaili. Opavský borec nastoupil v nejtěžší váhové kategorii a hned v úvodním zápase porazil na ippon Májka z Mohelnice chvatem seoi nage.

Ve druhém utkání s teplickým Landou však zachyboval v boji v parteru a nestačil udržet vedení, které získal při boji v postoji a prohrál na techniku škrcení, jež je jeho zatím největší slabinou. „S útokem škrcením má Honza ještě problémy a musíme se zaměřit na to aby se těmto situacím dokázal vyhnout včas, nebo je eliminovat,“ komentoval výkon svého svěřence trenér Martin Březina.

V dalších dvou bojích už nedal svým soupeřům šanci a oba vyhrál na ippon před skončením časového limitu. Porazil tak Matějce z Bydžova a Skřenka ze Sparty Praha. „Ten druhý zápas mne mrzí, vedl jsem na yuko a na zemi jsem udělal chybu a neuhlídal si pozici. S výsledkem jsem však spokojen a věřím že se mi podaří v přípravě tento nedostatek odstranit a příště si ten krk pohlídat,“ řekl po závodech Pravda.

Dalším měřením sil, kde už půjde o body do celkového hodnocení v české Grand prix, bude už za tři týdny turnaj v Mělníku. Právě tam se Pravda pokusí vykročit vítězstvím k celkovému prvnímu místu v sérii této soutěže pro letošní rok.

(rob, li)