Stačí přijít od 7. září v úterý nebo ve čtvrtek do malé tělocvičny ZŠ Englišova a trénink plný her, gymnastiky a samozřejmě juda si je možno vyzkoušet. Na prvních pár tréninků není potřeba skoro nic, stačí si vzít tepláky a tričko, cvičí se na boso v tělocvičně pokryté tatami, a to vše pod dohledem zkušených trenérů.

A co vlastně judo je? Jedná se o bojové umění pocházející z Japonska z konce 19. století, které se postupně propracovalo do podoby dnešního závodního juda a je také součástí olympijských her. V judu se naučíte základní gymnastické prvky, různé chvaty a držení v boji na zemi i v postoji, správnou techniku pádů a poznáte také spoustu nových kamarádů.

Slezan Opava má také velmi úspěšné judisty na závodním poli. Ve všech kategoriích od benjamínků až po dorost se v loňském roce podařilo získat opavským zástupcům medaile z mistrovství republik.

Mezi nejúspěšnější opavské dorostence patří Daniel Tatarin a Jan Petzuch, kteří loni přivezli z mistrovství shodně bronz, dalším výborným závodníkem je v kategorii starších žáků Nicolas Reineke, jenž letos vede s obrovským náskokem Český pohár judo a byl již několikrát přizván k reprezentaci.

Z mladších žáků nesmíme zapomenout na Martina Pavlíka, loňského vicemistra republiky. U nejmladších benjamínků si místo republikové jedničky neustále drží Bětka Škrobánková. Na tréninkové přípravě závodníků se podílí kolektiv trenérů vedený Pavlem Zemanem, ve složení: Ondřej Libo, Lenka Dudová, Michal Růžička, Chipsa Jamborová, Pavel Najsr a František Sotulář.

Více informací naleznete na www.judo-slezan.wz.cz nebo volejte: 774 531 036, 608 416 256.