SK P.E.M.A. BCC Opava - FBC DDM Český Těšín 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)

Utkání s Českým Těšínem bylo od začátku až do konce neuvěřitelně vyrovnané. Bohužel jeho průběh ovlivnila nečistá hra obou soupeřů a velké množství vyloučených. P.E.M.A. dostala příležitost hrát přesilovku hned ve třetí minutě. A také ji využila. Opakovanou střelou se prosadil Filip Gebauer.

Opavu vedení nakoplo a její hráči se snažili protivníka dostat pod tlak. Několikrát se domácí dostali v průběhu první třetiny do vyložené šance. Nováček Adam Tietz se dvakrát dostal tváří v tvář těšínskému gólmanovi, ale neuspěl.

I hosté se postupně osmělovali. Opavští byli místy zmatení v obranné činnosti, a tak i Český Těšín si vytvořil velmi slibné šance. Všechny však lapil výborný Jiří Herudek v opavské brance. Až pět vteřin před první sirénou dostali hosté míček dlouhým lobem za obranu a nechytatelnou tečí vyrovnali stav.

Aby toho nebylo málo, Opava nastoupila do druhé části značně nekoncentrovaně. Hned po půlminutě proběhl útočník Těšína kolem opavských florbalistů jako kolem kuželek a strhl vedení na stranu hostů. V páté minutě mohlo být s P.E.M.OU ještě hůř. Těšínský útočník postupoval sám na opavského brankáře, Filip Gebauer ho zezadu zkosil a sudí nařídil trestné střílení.

To však gólman Jiří Herudek vynikajícím způsobem zneškodnil a držel dál opavské naděje.

Domácím se podařilo vyrovnat v osmé minutě, když se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Jan Mazur. I v poslední třetině bylo k vidění mnoho příležitostí ke skórování. P.E.M.A. sice držela více míček na svých hokejkách, ale paradoxně větší šance si vytvořili Těšínští. Několikrát se objevili sami před brankou, ale všechny jejich pokusy vychytal bezchybný Herudek.

Minutu před koncem se Opavským naskytla obrovská příležitost zápas rozhodnout. Dva hráči Těšína putovali najednou na trestnou lavici, ale minutovou přesilovku pět na tři domácí bohužel nevyužili a museli se spokojit s remízou 2:2.

Branky a asistence Opavy: Gebauer (Krátký), Mazur (Repka)

SK FBC Třinec - SK P.E.M.A. BCC Opava 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Následující protivník, mužstvo Třince, je prakticky nejbližší soused v tabulce soutěže. Mělo to být opět vyrovnané utkání, ale opak byl pravdou. Třinečtí hráči byli po většinu utkání lepší. Vyhrávali osobní souboje, i když pravda mnohdy za cenu faulu, neodpískaných, byli rychlejší a obratnější v koncovce.

První třetina byla ze všech částí střetnutí asi nejvyrovnanější. Na obou stranách se hráči několikrát dostali do koncovky. Do sedmé minuty měla více příležitostí Opava, ale umírala na svou střeleckou impotenci. Naopak udeřilo na druhé straně, když Třinečtí využili hned svou první přesilovku.

Prostřední část vypadala v opavském podání jako zlý sen. Po dvou hloupých chybách v rozmezí třetí a páté minuty domácí dvakrát inkasovali. A v minutě osmé už soupeř navyšoval na hrozivých 4:0. Po důkladném mytí hlav se P.E.M.A. do soupeře ve třetí třetině zakousla. Po osmašedesáti vteřinách na sebe Vojtěch Volf nalákal dva protihráče a našel před odkrytou brankou Michala Elbla. A ten konečně rozvlnil síť v soupeřově svatyni.

Opava se i nadále snažila, ale mnohokrát se utápěla v množství nepřesností. V deváté minutě se dostal ke střele Filip Gebauer a snížil na rozdíl dvou gólů. Když se domácí nadechovali k závěrečnému tlaku, přišel zbytečný faul. Michal Elbl žduchl v ponechané výhodě protivníka a pakoval se na trestnou lavici. I ve čtyřech se P.E.M.A. snažila, ale už neměla dostatek času ani sil. Navíc pět vteřin před koncem ještě Třinečtí upravili na konečných 5:2.

„Jediný bod z domácích utkání je málo. A to ještě za něj můžeme děkovat vynikajícímu Jirkovi Herudkovi v brance. Nebýt jeho, nemáme ani to. A to jsme první zápas hráli ještě slušně. Zato druhé utkání bylo hodně nepovedené. Byli jsme všude pozdě.

Většině našich hráčů jako by chybělo srdíčko a větší vůle poprat se o výsledek. Nenechali na hřišti nic navíc. Soupeř byl odhodlanější, a proto nás porazil. Jediní, kdo snesou přísnější měřítko, jsou určitě Vojta Volf, Ondra Terchovan a Martin Štěrba za dobře odehraná oslabení.

Zbytek byl takový neslaný nemastný. A pak naše koncovka…hrůza. Za dva zápasy dáme čtyři góly a tři z toho dají obránci. Naši útočníci málo střílí a když už, tak to nestojí za nic. Letos už s tím nic neuděláme, ale v přípravě na příští sezonu se na to musíme více zaměřit, jinak i dál budeme zbytečně ztrácet body,“ komentoval utkání opavský kouč Pavel Habram.

Branky a asistence Opavy: Elbl (Volf), Gebauer
Opava: Herudek (Č. Těšín), Hořínek (Třinec) – Balnar, Mazur, Krátký Gebauer – Elbl, Terchovan, Volf, Repka, Filip P., Filip S., Šotola, Štěrba, Tietz.

Pavel Habram