„Máme skoro celý tým nový. Zbylo jen pár kluků, kteří už hráli loni. Takže tahle sezona je v podstatě zkušební. Hráči si musí zvyknout na tempo soutěže a nabrat zkušenosti. To ale v žádném případě neznamená, že nám nezáleží na výsledku, o každý bod se budeme rvát,“ řekl na úvod trenér Jakub Poláš.

K prvnímu dvojzápasu odjelo mužstvo do Ostravy. Nejdříve prověřilo sílu Opavy Remadicum (bývalé Pepino) Ostrava B, pak také domácí 2. MVIL Ostrava B. I když obě střetnutí byla víceméně vyrovnaná, nakonec vybojovala P.E.M.A. bod.

Ale po pořádku.

Utkání s Remedicem začali Opavští trochu ustrašeně, což bylo vzhledem k nezkušenosti pochopitelné, ale postupem času se osmělovali čím dál, tím víc. V brance Opavy nastoupil poprvé Ondřej Kyselý, a i když inkasoval už ve třetí minutě, byl to právě on, kdo držel akcie P.E.M.Y. po celý zápas vysoko.

Celou první třetinu měla Ostrava převahu, ale více než jednou se radovat nemohla. Opaváci se dostali jen do ojedinělých šancí, Dostalík měl dvě stoprocentní, ale skóre se nepohnulo. Prostřední část už vypadala nadějněji. P.E.M.A. uklidnila hru a držela míček na svých hokejkách, ale stále ji brzdily nepřesnosti v rozehrávce a přihrávkách.

Když už to vypadalo, že se každou chvíli podaří skóre srovnat, trefili se Ostravští podruhé. A když ve druhé minutě třetí třetiny Ostrava navýšila na 3:0, zdálo se být hotovo. Pak ale Opava vrhla všechny síly do útoku a přesně na konci čtvrté minuty se po pasu Mazura trefil Šotola. Jenomže zase přišly zbytečné chyby.

Při jedné z útočných akcí Ostravy zazmatkovali nezkušení obránci a Remedicum znovu navýšilo náskok. Hráči P.E.M.Y. se už zmohli jen na kosmetickou úpravu výsledku. Na konečných 2:4 snížil svou první brankou v soutěži Volf.

První třetina zápasu s MVILem Ostrava byla téměř katastrofická. Opavští florbalisté se nestačili ani rozkoukat a další debutant v brance, Martínek, lovil po padesáti vteřinách míček ze sítě. P.E.M.A. na soupeře vůbec nestačila. Za celých dvanáct minut si prakticky nic nevytvořila, její hru ovládal zmatek. Navíc minutu před první sirénou dostala druhý gól.

Po důrazné domluvě trenérů nastoupili Opavští do prostředního dějství jako vyměnění. Najednou jich bylo plné hřiště. Přesně kombinovali a tlačili se do zakončení. Ve třetí minutě protlačil míček do ostravské branky Tietz. Za dalších devadesát vteřin bylo vyrovnáno, tentokrát svůj první soutěžní gól vsítil Mikeš.

Opava i nadále tlačila, ale ne a ne se trefit. Až šest sekund před druhou pauzou poslal P.E.M.U. do vedení Patrik Filip. Poslední část už tak svižná nebyla. Hra zabředla do průměru. Obě strany si sice vytvořily pár příležitostí, ale nic převratného. Opavští hráči si drželi svůj náskok, ale nepodařilo se jim odskočit na větší rozdíl.

A tak přišel trest. Po obrovské hrubce Ostrava vyrovnala. Ještě pár vteřin před koncem mohli Slezané dokonce prohrát, ale oheň uhasil brankář Martínek. Utkání tedy skončilo smírně 3:3.

„Na první turnaj to zas nebylo až tak špatné,“ začal své hodnocení opavský trenér Jakub Poláš. „Remedicum nám uteklo a s takovým soupeřem se zápas těžko obrací. A i když jsme skórovali, oni si výsledek v pohodě pohlídali. Spíše mě mrzí druhé utkání. Povedlo se nám otočit nepříznivý stav a na soupeře jsme měli.

Jenomže nás sráží individuální chyby. A bohužel je dělají ti zkušenější hráči. Když ji udělá někdo z nováčků, dá se to ještě pochopit, ale u těch starších je to neomluvitelné. Samozřejmě věříme, že to bude stále lepší, a uděláme pro to všechno. Tým se pořád sehrává a sbírá zkušenosti,“ uzavřel povídání Jakub Poláš.

SK P.E.M.A. BCC Opava – FBC Remedicum Ostrava B 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky a asistence Opavy: Šotola (Mazur), Volf (Mazur) 2

MVIL Ostrava B – S.K. P.E.M.A. BCC Opava 3:3 (2:0, 0:3, 1:0)
Branky a asistence Opavy: Tietz (Repček), Mikeš, Filip P. (Mazur)

Opava: Kyselý (Remedicum), Martínek (2.MVIL) – Mazur, Repček, Hanel, Filip Patrik – Tietz, Filip Sebastián, Mikeš, Repka, Volf, Dostalík, Šotola

Pavel Habram