Chyběla zraněná čerstvá reprezentantka Eva Sládečková, brankářka Hana Černínová a další tři nemocné stabilní opory. Oba zápasy v brance začínala Klára Rohová, která je v Opavě na hostování z Krnova, ale pak dostala příležitost i debutantka a úplný nováček Lucie Winklerová.

Soupeři ji ale moc neprověřili. „Je to turnaj o povinných šesti bodech,“ prohlašoval sebevědomě trenér Přemysl Novák. „Pokud chceme vyhrát základní část, musíme týmy jako Frýdek A Horní Suchá porážet,“ dodal.

Jenomže v prvním utkání nebyl výkon opavských hráček na takové úrovni, jak by si trenér představoval. Tempo opavské hře udávala po celý zápas druhá čerstvá reprezentantka Hana Sládečková, jejíž hra jako jedna z mála snese přísnější kritéria. P.E.M.A. svého soupeře z Frýdku tlačila, ale pálila i ty nejvyloženější šance.

Nakonec i přes průměrný výkon svého soka udolala. Opavské hráčky se trefily osmkrát do černého a dostaly jediný gól z náhodné střely.

Utkání s Horní Suchou mělo podobný průběh. Celé střetnutí se odvíjelo v režii P.E.M.Y. Výborně zahrála obrana. Hrála velice útočně, přesně rozehrávala, a hlavně přesně střílela. Útok totálně vyhořel. Hráčky nebyly schopny proměňovat šance, netrefovaly prázdné branky. Prosadily se především sváteční střelkyně. Přesto všechno vyprovodily Opavanky své soupeřky výsledkem 14:1.

„Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale hra byla hodně špatná. Tradiční opory se trápily, spíše se prosazovaly obránkyně a nepříliš často skórující hráčky,“ hodnotil utkání trenér Novák a měl pravdu. Šest branek vstřelila Veronika Kleinová, z obránců se trefily Tereza Králová, Radana Kahánková a Tereza Apltauerová.

Trenér Novák ještě dodal: „ Kdybychom hráli s některým ze silnějších soupeřů, jako jsou třeba Vítkovice, asi bychom neměli šanci.“ Další utkání odehrají opavské florbalistky 22. února doma v hale na Marádkově ulici. A bude se na co dívat. Střetnou se s druhými Vítkovicemi a třetím Lipníkem. Pokud oba zápasy zvládnou, první místo by jim nemělo uniknout.

SK P.E.M.A. BCC Opava – FBC Frýdek- Místek 8:1
SK P.E.M.A. BCC Opava – FbK Horní Suchá 14:1

Junioři nakonec získali jediný bod

Další dvě kapitoly 3. ligy juniorů ve florbalu mají za sebou hráči opavského týmu P.E.M.A. Ty v nedělních duelech čekal vedoucí tým z Frýdku–Místku a třetí v pořadí Rožnov pod Radhoštěm. Bohužel dějištěm zápasů byl Český Těšín. Hala s povrchem, na kterém se prostě florbal hrát nedá.

„Ani tak nemáme strach ze soupeřů, jako z povrchu. Je to, jako byste vysypali hrubý štěrk a zalili ho gumou. Povrch je strašně nerovný, míček se nedá pořádně nahrát, hráčům odskakuje od hokejek. Technické týmy jsou na tomhle povrchu ztracené,“ postěžoval si jeden z opavských trenérů Jakub Poláš.

Střetnutí s Frýdkem začala Opava dobře, tlačila se před branku a měla i šance. Jenomže první gól padl v osmé minutě na druhé straně. Bohužel hned za půl minuty Opavští znovu chybovali a soupeř vedl o dvě branky.

Ve druhé třetině sice v páté minutě v oslabení skóroval Karel Boželník, ale nic dalšího už P.E.M.A. nevymyslela. A Frýdek-Místek toho náležitě využil. Opavská hra postrádala jakýkoliv systém, snahu o kombinaci překazil povrch. Frýdek ve druhé části přidal dvě trefy a opavští hráči rezignovali. A když do osmé minuty třetí části narostlo skóre až na hrozivých 1:7, nebylo už o co hrát.

A přece se na hřišti ještě jiskřilo. Jeden z hráčů soupeře bodl koncem hole opavského obránce Filipa Gebauera do žeber, jenomže píšťalka nepřesných sudích zůstala němá. Gebauer hráče mimo hru atakoval loktem a holí do zad. Hráč Frýdku se otočil a pěstí ho udeřil do obličeje, okamžitě následovala rána pěstí i opačným směrem. Paradoxně byl za hrubost vyloučen jen opavský florbalista na 5 minut + červená karta 2, což znamenalo, že musel odejít do kabin a nemohl nastoupit ani v následujícím střetnutí.

Hráč Frýdku-Místku vyvázl překvapivě bez trestu. To se nelíbilo opavskému trenérovi Habramovi, který byl za protesty vyloučen taky. Frýdek už v pětiminutové přesilovce pět proti třem nic nepředvedl, přesto si odvezl vítězství 7:1. S Rožnovem bylo utkání o poznání lepší. Sice oba technické týmy doplácely na povrch, ale hrál se svižný florbal.

Slezané začali svižně. Už po půlminutě zavěsil Karel Boželník. Celou první třetinu P.E.M.A. tlačila, ale i přes vyložené šance gól nedala.V prostřední části přišel trest. Laxního přístupu Opavských využili Valaši k vyrovnání. Naštěstí hned za patnáct vteřin se mezi beky šikovně prosmýkl Vojtěch Volf a vrátil Opavě vedení.

Za další půlminutu si položil soupeřova gólmana Pavel Salamon a vedení navýšil. Když po dvanácti sekundách závěrečného dějství rozvlnil síťku Karel Boželník, zdálo se, že si P.E.M.A. pevným krokem dokráčí pro tři body. Bohužel ve třetí minutě v rozmezí pětadvaceti vteřin Slezané dvakrát zaspali a Rožnov se dotáhl na rozdíl jediné trefy.

Už už se zdálo, že Opava těsný náskok udrží. Jenomže tři minuty před koncem se nechal hloupě a nesmyslně za řeči vyloučit Pavel Salamon a Rožnovu se podařilo vyrovnat na konečných 4:4. „První zápas není třeba hodnotit. Dostali jsme pár hloupých branek, klukům se nedařily přihrávky, byli nervózní, že jim míček na tom povrchu utíká, a dělali chyby, které soupeř trestal. Nervózní závěr a tu potyčku zavinili z velké části i nepřesní rozhodčí.

Druhý zápas byl lepší, dařilo se nám o hodně víc, bylo i větší nasazení. Výborně pískali petrovičtí sudí Vlček a Olšák. V první třetině jsme měli deset tutovek, ale dali jsme jen jeden gól. Pak jsme se sice dostali do vedení 4:1, ale zase chybami v obranné hře jsme to ztratili. Vyloučení na závěr bylo hloupé a potopilo celý tým,“ zhodnotil jediný získaný bod trenér Jakub Poláš.

S.K. P.E.M.A. BCC Opava - FBC Frýdek-Místek 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branka a asistence: Karel Boželník (Karel Balnar)

1. FBK Rožnov p. R - S.K. P.E.M.A. BCC Opava 4:4 (0:1, 1:2, 3:1)
Branky a asistence: Boželník 2 (Volf 2), Volf (Salamon), Salamon (Šimera)

Opava: Herudek, Hořínek – Balnar, Petržela, Gebauer – Terchovan, Boželník, Volf, Elbl, Šimera, Kudela, Gavenda, Salamon, Štěrba