„Již první set naznačil, že nás čeká boj o každý míč,“ pokračoval trenér opavských děvčat. Hosté se ujali vedení 12:8, nic jistého ale neměli. Za stavu 21:21 šly oba týmy do koncovky.

„Závěr nám vyšel, vedli jsme 0:1 a naše naděje na postup se přiblížily,“ poznamenal trenér. Ve druhé sadě vedla Opava 12:14. „Jenomže soupeřkám se podařil obrat a stav setů byl srovnaný,“ pokrčil rameny Pecháček a řekl něco málo k třetí sadě:

„Domácí úspěch ve druhém setu nakopl, ačkoliv jsme dobře bránili, nedařilo se nám potrestat soupeřovy chyby. Navíc náš špatný útok pěstoval Děčínu náskok, který jsme nebyli schopni již stáhnout.“ Do čtvrtého setu nastoupila Opava v pozměněné sestavě.

„Na palubovku šly hráčky, které nebyly úplně zdravé a šli jsme do rizika. Za stavu 19:19 se nám podařilo několikrát ubránit útok soupeře a vyhrát 20:25,“ vydechl si Pecháček.

Rozhodnutí musela přinést zkrácená hra. Tu Slezanky nezačaly zrovna nejlépe. Podařilo se jim ale otočit nepříznivý stav 5:7 a nervozita se dala krájet. Do koncovky šel Děčín ve vedení 12:11.

„Avšak při servisu Zamykalové jsme dokázali všechny útoky domácích ubránit a sami míče proměňovat v naše body,“ usmíval se Pecháček. Bitva trvala 2 hodiny 15 minut.

„Radost z postupu do extraligy byla obrovská. Osmileté úsilí jsme přetavili v úspěch. Na druhou stranu máme před sebou obrovský kus práce,“ uzavřel úspěšný trenér Slezanu Opava.

Děčín - Slezan Opava 2:3 (-22, 21, 17, -20, -12)
Stav série: 0:3
Opava: Pecháčková, Haasová, Bednaříková, Prusková, Míčková, Zamykalová - libero Tichá, Štenclová, Kalužíková, Smijová, Kánovská