Ústí jste porazili, ale rozhodně to nebylo pro Opavu jednoduché utkání.
Byl to zápas nahoru dolů. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Hned jsme si vytvořili desetibodový náskok, pak přišla druhá vlna, náš výkon šel trochu dolů. Soupeř měl za první poločas dvanáct útočných doskoků, a to je moc. Podařilo se nám ale soupeřovy hráče odstavit. Myslím si, že rozhodly zkušenosti Jakuba Šiřiny a ostatních hráčů. Vyhráli jsme i bez Filipa Zbránka, což si myslím, že je docela dobrá vizitka, protože on je jednou z hlavních částí týmu. Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak až bych to nebral. Musíme se poučit z chyb, které jsme dělali, hlavně v obraně.

Expert Deníku Jan Nezmar
Expert Deníku Nezmar: U Opavy se projevila nekvalita ve finální fázi

V Opavě jste se objevil během rozehrané sezony…
V Ostravě jsme se za nějakých okolností dohodli na předčasném ukončení smlouvy. Opava projevila zájem. Jsem rád, že je to zrovna Opava, protože si myslím, že má výborný tým a já si přeji, abych zapadl do jejich koncepce. Musím se více sehrát s ostatními. Jsem tady teprve dva týdny. Věřím, že to bude dobré a já budu lepší a lepší

Proč jste skončil v Ostravě?
Dohodli jsme se s vedením na ukončení smlouvy, více bych to nekomentoval.

Nicméně Opava je momentálně lepší basketbalovou adresou než ta ostravská…
Kluci v Ostravě mi říkali, že jsem si docela dost polepšil, že je to klasický přestup na trase Ostrava Opava. Já to beru ale jako novou šanci a příležitost ukázat se. Jsem ale vděčný za šanci, kterou jsem v Ostravě dostal. Měl jsem trochu smůlu na zranění, se kterým jsem trénoval, ale necítil jsem se úplně dobře. V Nové huti šlo o můj první kontakt s dospělým basketbalem.

Byl ve hře i jiný klub, než ten opavský?
Něco se řešilo, ale Opavu jsem si tajně přál.

Jak vás v Opavě přijali?
Myslím si, že tým mě přijal dobře. Sám ale plavu ještě v herních systémech. Obrana je jiná než v Ostravě, mám kolem sebe také více zkušenějších spoluhráčů. Přece jenom s Kubou Šiřinou je to jiné na rozehrávce, je to hráč, jakého žádný jiný tým nemá.