Nastal však velký problém. Na západ Čech mělo původně odcestovat dvanáct hráčů, jenže v Hitu místo toho počítali omluvenky. Dva nemohli odjet z finančních důvodů a dalším dvěma vystavila stopku nemoc. Sestava se tak zúžila o rovnou třetinu.

„Skutečnost, že nás jelo pouze osm, nám velmi ztížila boj o postup do druhé ligy, protože pravidla říkají: pokud není dostatečný počet hráčů (devět) v jednom z týmů, tak tento celek automaticky prohrává 7:0,“ vysvětloval podrobnosti nadhazovač opavského mužstva Matouš Novák.

Ani tento fakt však nemohl Opavu zastavit. První dva soupeře totiž doslova smetla ze hřiště. Západočeský Ostrov se pro Slezany nestal tvrdým oříškem. Jeho hráči často nedokázali trefovat strike zónu, takže Hit získával spoustu met zdarma. Utkání nakonec dospělo k jasnému vítězství TJ Hit 25:3. Jako přes kopírák se vyvíjel i duel s MFF Neratovice. Ty odešly poraženy poměrem 29:8.

Rozjetá Opava však řezala své protivníky i nadále. Třetím pánem na holení se stala domácí Slávia VŠ Plzeň s několika reprezentanty na soupisce. Ani tentokrát se ovšem opavskému celku nenašel rovnocenný konkurent. Plzeňští borci prohráli 7:20 a hlavní měrou se na výhře Hitu podílel nadhazovač Jakub Solnický, který dokonce během jedné směny nedovolil soupeřovým pálkařům dostat se na metu.

Zkouška ohněm přišla na řadu až v neděli. Čekal je sice jen jediný zápas s rezervou Mostu, avšak hráči Opavy se v průběhu turnaje poprvé výrazně zapotili. Po prvních třech vyrovnaných směnách se postavil na nadhoz hráč se statutem prvního nadhazovače – Václav Bielka a mostecké eskadře rázně přitáhl uzdu. Slezané nakonec zvítězili 8:6 a opanovali celý turnaj.

„Sice jsme vyhráli, ale ještě nevíme, jestli nám bude umožněn postup do vyšší soutěže, jelikož jsme neměli dostatek hráčů. Ale přesto si naše mužstvo dokázalo, že máme čtyři vyrovnané nadhazovače, se kterými se dá hrát velmi solidní softbal. Jsme schopni zatlačit na pálce a dostat soupeře pod tlak. Také při sobě držíme jako tým. Škoda jen, že nás jelo tak málo,“ litovala na závěr jedna z opor kadetského výběru TJ Hit Opava Matouš Novák.

Petr Dušek