O víkendu na umělé slalomové trati v Liptovském Mikuláši dokázali opavští kanoisté potvrdit vysokou sportovní připravenost a navázali ziskem dalších medailí na vynikající úspěch svých mladších kolegů z minulého týdne. Tím potvrdili vysokou úroveň práce s mládeží v Opavě. Trať na umělé dráze vytyčil opavský trenér Kamil Křempek a podle jeho slov se dá říci, že byla velice náročná. Především spodní pasáže tratě nebyly vůbec jednoduché, o čemž se přesvědčili i mnozí favorité tohoto mistrovství.

V sobotním chladném a deštivém počasí na trať nejdříve vyrazili singl kanoisté a kajakářky. V těchto kategoriích Opavu reprezentovali úspěšní žáci, kteří na tomto mistrovství neměli medailové ambice a spíše sem přijeli sbírat zkušenosti. Mile překvapila Barbora Valíková, která tratí projela ve velmi slušném čase a nakonec obsadila celkově páté místo v kategorii mladších dorostenek.

V odpoledním programu C2 (kánoe dvojic) Opavu reprezentovali posádky Marek Šindler a Jonáš Kašpar v kategorii mladších dorostenců. Marcel Postřimovský s Danielem Kopťákem byli želízky v ohni mezi staršími dorostenci. Obě tyto posádky do závodu nastupovaly s těmi nejvyššími cíli. Závod však nevyšel ideálně ani jedné opavské posádce, když se obě dopustili několika chyb. To je odsunulo z nejvyšších míst, přesto to v obou případech nakonec stačilo na bronzové medaile. Program sobotního odpoledne pokračoval závodem družstev.

V tomto klání získala nejdříve hlídka opavských kajakářek bronz, kdy ve složení B. Valíková, D. Foltysová a K. Mrůzková nechaly za sebou množství soupeřek. Poté opavští deblkanoisté dosáhli na stříbrnou medaili. V neděli pak mistrovství republiky pokračovalo závodem ve sjezdu. Toho se zúčastnili jen dvě opavské posádky. Kašpar ze Šindlerem dokázali zvítězit v kategorii C2 v mladším dorostu, a tím získali další zlatou medaili pro Opavu v kombinaci slalom – sjezd.