Slováka jsme zastihli na telefonu přibližně hodinu po konci závodu. I když svého dobrého kamaráda stihl jistě pochválit osobně, neodpustil si další gratulaci. „Alespoň přes média bych chtěl Kamilovi znovu poblahopřát. Vedl si výborně. Přitom mu spíše sedí klasická dlouhá trať,“ rozhovořil se Tomáš Slovák, který celkově obsadil pátou příčku:

„Závod jednotlivců byl neskutečně nabitý. Do finále z kvalifi kace postoupilo patnáct lodí. Konkurence byla jednoduše tak velká, že páté místo je velice dobrý výsledek.“ Mezi kajakáři byl nejrychlejší Slovinec Nejc Žnidarčič. Bronzová pozice se nakonec stala dělenou. Ve stejném čase totiž dojeli dva Francouzi – Remi Pete a Paul Graton.

„Tohle se nevidí moc často, aby dva závodníci protnuli cíl na setinu stejně,“ pokračoval Slovák, jehož nějak výrazně nemrzí, že po strašně dlouhé době nezískal na mistrovství světa některý z cenných kovů: „Stalo se tak poprvé od roku 2004. Vzhledem k tomu, že sprint byl strašně našlapaný, zklamání není velké.“

Světový šampionát byl specifický hned z několika aspektů. Poprvé se konal ve stejný rok jako mistrovství Evropy. Soutěžilo se pouze ve sprintu a to na slalomových drahách, na nichž se před devětatřiceti lety závodilo v rámci mnichovské letní olympiády v Mnichově. „Bylo to nádherné prostředí. Fandily nám tisíce diváků. Němci celou akci po organizační stránce zvládli na jedničku,“ liboval si bývalý kajakář KK Opava, jehož o víkendu čeká Světový pohár ve Slovinsku.

V individuálním sprintu žen promluvila do konečného pořadí také Slovákova sestra Petra. Celkově obsadila dvanáctou příčku. „Probojovala se do finále. Chtěla skončit výše,“ přiblížil na závěr její bratr.

Petr Dušek