Víkendové závody deblířů opět potvrdily, že konkurence je v této disciplíně vodního slalomu obrovská. Ani čistá jízda dvojici Opavanů nestačila alespoň na umístění na bedně.

„Trať se nám hodně líbila. Připomíná nám trochu kanál v Liptovském Mikuláši, kam jezdíme velmi rádi. Ze začátku jsme z toho měli skvělý pocit. Krásně nám to na vodě klouzalo, ale zhruba od druhé půlky, asi od patnácté branky, jsme zpomalili.

Když jsme dorazili do cíle, byli jsme průběžně třetí a následně se ještě propadli dolů," popisoval háček opavské deblkanoe Jonáš Kašpar a jedním dechem dodal: „Konkurence je skutečně silná. Při sebemenším zaváhání se ve výsledkové listině propadnete. Za velký úspěch se dá považovat už samotný postup do finále."

Od vítězných francouzských deblířů Gauthiera Klausse a Mathieu Pecheho je dělilo více než dvě a půl sekundy. Druhá česká loď ve finále tvořená Ondřejem Karlovským a Jakubem Jáně, kterou stejně jako Kašpara se Šindlerem trénuje Ondřej Štěpánek, skončila na čtvrtém místě. Oba české páry od sebe dělilo 0,33 vteřiny.

Body se budou dvojnásobit

Deblkanoisty původem ze slezské metropole během nadcházejícího víkendu čeká poslední světový pohár, jenž se jede ve francouzském Pau. Jakmile dokončili závod ve Španělsku, ihned nasedli do auta a přesunuli se do dějiště finálového podniku seriálu, v němž se budou získané body dvojnásobit.

„Přesuneme se na druhou stranu Pyrenejí. Urazíme přibližně 280 kilometrů. Už od pondělka tam budeme normálně trénovat," hlásil nám ještě z La Seu D'Urgell do telefonu Jonáš Kašpar, jenž trochu lituje toho, že minulý svěťák v Liptovském Mikuláši se jim nepovedl dle představ.

V celkovém hodnocení světového poháru se to určitě promítne. „Nepostoupili jsme tam do finále. Určitě to bude cítit. Je však třeba zmínit, že absolvujeme všechny závody. Někteří si totiž dávali pauzu, aby se mohli připravovat na mistrovství světa, které se uskuteční v Londýně.

V celkovém součtu jim pak chybí třeba dva nebo tři podniky," mínil bývalý student Slezského gymnázia.

Pauza jim bodla

V první polovině sezony Kašpar se Šindlerem naladili výbornou formu, která jim například v Krakově vynesla první vítězství ve světovém poháru. Po závodech na Slovensku trenér Ondřej Štěpánek naordinoval svým svěřencům krátké volno, během něhož kanoisté nesáhli na pádlo.

„Minule se nám to osvědčilo a podle loňského vzoru jsme to také letos udělali stejně," vysvětloval háček opavské deblkanoe a na závěr ze Španělska ještě doplnil několik postřehů: „Pauza nám bodla. Bylo fajn se na deset dnů oprostit od závodění a vypnout. Fyzicky i psychicky jsme skvěle odpočatí a už zase trénujeme na světový šampionát."