Letošních pět startů v tomto seriálu proměnili ve tři pódiová umístění. Hned dvakrát byli první. Poprvé se tak stalo v Krakově a nyní ovládli závod ve městě na francouzské straně Pyrenejí.

Do finále vstupovali ze třetího místa a ve finálové jízdě si vedli doslova znamenitě. Neudělali ani jednu chybu a navíc jeli velmi rychle. Druzí v pořadí, domácí deblíři Gauthier Klauss a Mathieu Peche, kteří slavili vítězství před týdnem ve španělském Seu, na český pár ztratili více než 1,6 sekundy.

„Ze semifinále jsme šli z poměrně výhodné třetí příčky. Ve finále nám to jelo naprosto fantasticky. Drželi jsme si správný směr, loď krásně klouzala, v cíli jsme z jízdy měli velkou radost," popisoval naší redakci do telefonu při zpáteční cestě z Francie háček opavské lodi Jonáš Kašpar.

Spolu se svým parťákem se však neradoval pouze z vítězství. Vzhledem k tomu, že šlo o finále světového poháru, body se v tomto podniku dvojnásobily.

Deblířům původem z Opavy to tak v konečném hodnocení seriálu vyneslo skvělé druhé místo. „Jsme celkově druzí a je to opravdu vynikající pocit. Před blížícím se mistrovstvím světa jde navíc o signál, že jsme nejspíš naladili dobrou formu," doplnil Kašpar.

Světový šampionát se na olympijské trati v Londýně pojede v půli září.