Nejlepší jízda v jejich kariéře

Vše nasvědčovalo tomu, že program odchovanců opavského Kanoe klubu je momentálně obzvláště nabitý. V bratislavském Čunovu totiž o víkendu absolvují finále svěťáku. „Jede se nám tam skvěle. V Praze jsme se poprvé probojovali do finále světového poháru," rozplýval se Jonáš Kašpar. Debl, který v současnosti jezdí v barvách Dukly Brandýs nad Labem, je v Tróji téměř jako doma. Vzhledem k tomu, že skýtá dobré podmínky k tréninku, jsou zde celkem často.

„Jezdíme ještě například do Kralup nad Vltavou. V Tróji jsme ale byli poslední dva víkendy. Dokázali jsme těžit ze znalosti tohoto kanálu," pokročil dále. Vývoj průběžného umístění byl velice zajímavý. V kvalifikaci dojeli Kašpar se Šindlerem jako osmí a v následném semifinále obsadili devátou příčku. Finálová jízda pak byla doslova třešničkou na dortu. Od svého trenéra Kamila Křempka si vysloužili obrovskou pochvalu. Údajně je ještě nikdy neviděl jet lépe.

„Samozřejmě, že jsme jízdu zhlédli na videu, kde se nějaký chybky našly. Celkově mám ovšem za to, že jsme to odmakali na maximum a jeli na hranici svých možností," pokračoval Jonáš Kašpar.

Fantastická atmosféra

Závod v Tróji vyhráli Francouzi Labarelle s Peschierem. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem ovšem v naší metropoli nebyli nejlepší českou dvojici. Na čtvrtém místě protnuli cíl legendární Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Odborníci tvrdí, že kdyby dvakrát nešťouchli, patrně by i zvítězili. „Škoda těch dvou doteků. Mohli obsadit lepší příčku. Trénujeme s nimi, díky čemuž se neustále učíme něčemu novému. Dávají nám rady a podobně," uvedl.

Atmosféra v Praze byla fantastická. Publikum závodníky neustále povzbuzovalo a hnalo dopředu. „Svěťáky v Tróji se jezdí už asi deset let. Lidé se sem zkrátka naučili chodit. Od začátku to bylo skvělé," poznamenal Jonáš Šindler, jehož jsme se zeptali, zda za výbornou diváckou kulisou nestojí i účast stříbrného medailisty z Londýna Vavřince Hradilka: „Je to dost možné. Přece jenom, jedná se o člověka, který na sebe dokáže strhnout pozornost. Celkově se podle mě bylo na co koukat."

Velká psychická vzpruha

Na finále světového poháru do Bratislavy se tak Kašparovi se Šindlerem odjíždí v daleko lepší náladě. Je pravdou, že nedávný světový šampionát do třiadvaceti let a Český pohár v Tróji se jim nepovedl úplně podle představ. „Potřebovali jsme si trošku spravit chuť. Bratislavský kanál nám vcelku sedí, i když je zde daleko větší převýšení než v Praze. Snad zopakujeme finále. Každopádně naše nálada je teďka perfektní. Hodně nás to nakoplo," uzavřel háček opavských delkanoistů Jonáš Kašpar.

Petr Dušek