„To je ale naší výhodu. Nemáme co ztratit, a s tím do zápasu jdeme. Nebude nás nic svazovat, můžeme hrát bez zábran,“ pokračoval opavský trenér. Slezané chtějí sázet na poctivou obranu a kolektivní výkon.

„Naším cílem bude Nymburku co nejvíce zápas znechutit a nenechat je utéct do nějakého velkého trháku,“ podotkl David Klapetek.

Opavští v úterý porazili s přehledem ve Středoevropské basketbalové lize bratislavský Inter. „Tohle utkání bylo pro nás pozitvní v tom, že šanci dostali kluci, kteří toho zatím příliš nenahráli. Odvedli dobrý výkon a ukázali, že na nich můžeme stavět,“ řekl Klapetek, který v tomto duelu šetřil opory, jako Czudka, Šošku a Štece.

„Na Nymburk budeme ale kompletní,“ zvedl trenér prst. Zápas v městské hale začíná dnes v 17.30.

Ladislav Sokolovský opět v Opavě

V Opavě prožil reprezentační křídelník Ladislav Sokolovský šest povedených sezon. Dnes nastoupí zkušený basketbalista proti ní. Na palubovku nováčka Mattoni NBL totiž míří český velkoklub z Nymburka.

„Abych pravdu řekl, na utkání v Opavě se hodně těším. Strávil jsem zde šest krásných sezon, na které nikdy nezapomenu,“ svěřil se den před zápasem Sokolovský.

„Mám v Opavě spoustu známých, utkání si chci užít,“ doplnil kapitán nejlepšího týmu současné české basketbalové scény. Co se týče hecování s opavskou stranou, tak k tomu zatím ještě nedošlo.

„S Petrem Czudkem si píšeme, co a jak. On je ale na nějaké hecování starý,“ rýpnul si nymburský křídelník a s úsměvem pokračoval: „To s takovým Tomášem Hrubým něco proběhne určitě během zápasu.“

V samotném zápase jsou Nymburští jasnými favority. „Papírově je to dáno. Nic jiného než vítězství se od nás neočekává a s tím do utkání také jdeme. K Opavě ale cítíme respekt, nebude to jednoduché. Přece jen doma všechna tři střetnutí vyhrála. Dokázala zdolat Pardubice a Prostějov, a to hovoří za vše,“ podotkl Ladislav Sokolovský, který bere dnešní souboj i jako přípravu na Euro cup.

„Naše forma není zatím stoprocentní. Jedeme si pro dva body, ale také chceme ukázat, že naše výkony mají vzestupnou tendenci,“ poznamenal kapitán Nymburka, jenž očekává v hale výbornou atmosféru.

„Opavská hala je specifická, nejlepší svého druhu v republice, i to je jeden z dalších důvodů, proč se na čtvrtek těšíme. Určitě přijde i hodně diváků,“ uzavřel Sokolovský.