Zvláštní ročník prožil svým způsobem i opavský rozehrávač Radim Klečka. Úvod sezony promarodil, když se dostával do top formy, zasáhla vyšší moc.

„Těšili jsme se na vrchol sezony, chtěli jsme se porvat o medaili a vidíte, jak to dopadlo,“ pronesl smutně Klečka. „Tohle, co se nyní děje nikdo nikdy nezažil a doufám, že už ani nikdy nezažije,“ pokračoval třicetiletý rozehrávač.

„Mě to všechno štve dvojnásob. Začátek ligy jsem promarodil, pak sezona předčasně skončila. Momentálně jsem po basketbalu pořádně hladový,“ přiznal odchovanec ostravského basketbalu.

Na zápasy Opavy si začali nacházet cestu i diváci, tisícovková hranice byla častokrát pokořena. „O to více je předčasný konec pro nás trpký. Určitě by zase v hale bylo pověstné žluté peklo,“ zasnil se Klečka.

Stejně jako jeho spoluhráči se aktuálně zkušený rozehrávač připravuje v domácích podmínkách, v Olomouci. „První týden jsem si dal volnější. Nyní už jedu naplno. Je dobré, že se o nás stará kondiční trenér Michal Miřejovský. Má pro nás připraveny fakt dobré věci,“ řekl Klečka ke spolupráci s osobním trenérem Tomáše Satoranského.

Doma se rozhodně nenudí. Jeho dvě ratolesti mu moc klidu nedají. „Máme veselo, ale je to fajn. Nebydlíme v centru, máme tak zahrádku a možnosti jít ven,“ podotkl Klečka.

Basketbalový klub sáhl vzhledem k aktuální situaci ke snížení platů. „Takový krok se dal očekávat, když nechodíme do práce. Vyjde mi to asi nastejno, protože mi odpadlo každodenní dojíždění z Olomouce, což taky něco stojí,“ prohlásil jeden z klíčových mužů opavské sestavy.

Bývalý reprezentant patří do skupiny hráčů, kterým končí v Opavě smlouva. „S trenérem Petrem Czudkem jsme domluveni na další spolupráci,“ přidal dobrou zprávu.

Odchod jinam neřešil. „Na čem jsme se vždy v Opavě domluvili, tak platilo,“ doplnil. V týmu končí ale jeho dva spoluhráči Rostislav Dragoun s Václavem Bujnochem.

„Jsou to mladí kluci. Mají možnost zkusit něco jiného. Přeji jim to, třeba se v Opavě ještě v budoucnu potkáme,“ uzavřel Radim Klečka, který v opavském klubu podepíše nový dvouletý kontrakt.