Středočeši ale byli nepříjemní, a to i přesto, že hráli v oslabené sestavě. Jejich definitivní odpor byl zlomen až ve čtvrtém hracím období.

Opava začala dobře, brzy vedla 10:4 a vypadalo to na pohodu. Jenomže následně ji postil střelecký výpadek. Středočechy nakopl trojkou Krefft. Igrutinovič zakončením zpod koše výsledek otočil a Krett další trojkou dával na 10:14.

Další dva body přidal Machač z trestných hodů.

Necelé dvě minuty před koncem prvního hracího období se na palubovce objevil po delší zdravotní pauze Radim Klečka. Hned na to bylo sedmibodové vedení Kolína díky Šiřinovi srovnáno a následně svůj první dotek s míčem proměnil v tříbodový zápis Klečka – 22:19.

Kolín se snažil držet s Opavou krok, a to se mu dařilo. Ve 13. minutě skóroval Kolář a na ukazateli skóre svítil stav 26:27. Favorit kontroval trojkou Zbránka. O dvě minuty nasadila Opava k trháku. Pěti body se o to zasloužil Šiřina, kterého dalšími čtyřmi podpořil Gniadek. Za zmínku stál také obětavý zákrok Švandrlíka.

Kolín se nepoložil, naopak. Dokázal těžit z komplikované hry domácích. Dokonce se mu podařilo po šestkách Graniče snížit na rozdíl pěti bodů – 59:54. Richardson snižoval na 61:59. Opavské podržel nájezdem Dragoun.

Na začátku čtvrtého hracího období nasadili Slezané k trháku, a to se jim podařilo, Kolín úplně vyklidil pozice. Zbytek zápasu zcela ovládli.

BK Opava – BC Geosan Kolín 99:71 (26:22, 48:37, 64:59)

Body: Šiřina 27, Bujnoch 18, Gniadek 13, Dragoun, Jurečka 9, Zbránek 8, Štěpánek 6, Bratčenkov, Klečka a Slavík 3 - Richardson 15, Igrutinovic 12, Brožek, Krefft a Machač 11, Granić 8, Kolář 3. Rozhodčí: Kučírek, Kapaňa, Kubiš. TH: 16/15:22/15. Trojky: 14:10. Doskoky: 36:35. Fauly: 21:21. Diváci: 1005.