Opava vyrazila do Kolína po náročném výjezdu do ruského Permu a nějakou únavu nechtěla řešit. „Loni se nám v Kolíně nedařilo, nyní jsme si hodně věřili,“ přiznal opavský trenér Petr Czudek. Jenomže už v prvním poločas ukázali domácí, že loupit se u nich nebude. Petráš výborně bránil Markussona, k tomu se výborně rozehrál domácí kapitán Adam Číž, který byl k neudržení, navíc se trefoval ze všech pozic. „Hodně jsme si na Kolín věřili. Bohužel zápas jsme si prohráli v prvním poločase. Nebyli jsme schopni najít recept na soupeře, navíc jsme nechali rozehrát Adama Číže, který si s námi dělal, co chtěl,“ pokračoval v po zápasovém povídání opavský trenér.

René Dedič dal Opavě gól
Opava v Příbrami neuspěla, načal ji René Dedič

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Navíc Středočeši dokonale, a to jmenovitě Petrášem odstavili švédského obra Markussona. „Mattias se nedostal k doskokům. Celkově nám doskoky nešly. Hráli jsme strašně hloupě,“ zlobil se Czudek.

I přes porážku se dala najít na opavské hře pozitiva. Po zranění odehrál dvacet minut Gniadek, zápas solidně vyšel Klečkovi. „Porážka ale mrzí, musíme si ji rozebrat a připravit na další zápas,“ zakončil trenér BK Opava.

Kolín – BK Opava 92:81 (25:16, 54:45, 71:58)
Body: Čiž 28, Lošonský 15, Mareš 12, Jelínek 11, Novotný 8, Křivánek, Petráš, Rožánek po 6 – Klečka 17, Gniadek 13, Zbránek 12, Šiřina 8, Slavík, Švandrlík po 7, Markusson, Kouřil po 6, Jurečka 4, Dragoun 1. Rozhodčí: Kučírek, Jeřáb, Kovačevič. TH: 12/18:15/17. Trojky: 13:13. Doskoky: 49:35. Fauly: 18:20. Diváci: 512.