Dobře připravená trať přilákala do milostovického sportovního areálu dvacet mužských a sedm ženských družstev. Bolatice v mužích a Hněvošice v kategorii žen měly již svá prvenství v kapse, a tak se čekal boj o zbylá medailová umístění. Na tříbečkové trati se jako první představily domácí Milostovice, jenomže kvůli chybě byly nuceny svůj útok opakovat. Jejich čas 18,96 byl z kategorie těch povedenějších a v konečném hodnocení stačil na šestou příčku.

Mladecko přijelo v kombinované sestavě, kdy mužský tým byl doplněný o dívky. Stejně jako po celou sezonu pokračovalo i v Milostovicích jejich trápení. Po zaváhání na koši shazovali terče za 25,96 a byla z toho až dvanáctá nebodovaná pozice. Naopak ve vyrovnaných výkonech pokračoval Sádek. Zkušený tým stlačil svůj výkon těsně pod devatenáct vteřin (18,90) a byla z toho pátá příčka. Dobrý čas měly Štěpánkovice s Hněvošicemi, oba v osobních rekordech. Hněvošicím dokonce čas 18,18 vynesl druhou příčku. Štěpánkovice (18,64) byly čtvrté.

Průběžně třetí Velké Hoštice mohly ještě přeskočit v celkovém pořadí druhé Neplachovice, ale to by musely vyhrát a neskončit hůř než deváté. Hoštice sice nakonec předvedly nejrychlejší útok (17,81), ale Neplachovice nechtěly nic riskovat, a útokem „na jistotu“ si zajistily celkové druhé místo. Vítěznému týmu z Bolatic již o nic nešlo, a tak se rozhodl jít na doraz a atakovat čas pod hranicí sedmnácti vteřin. Bohužel však pro ně i pro diváky košař nedal koš a jejich útok nebyl hodnocen. Pustkovecké pro změnu zradil stroj.

V ženské kategorii bylo o celkovém vítězi také rozhodnuto, a souboj se tak čekal mezi průběžně třetí Svobodou a druhými Velkými Hošticemi, které dělilo pouze sedm bodů. Jako první se na start postavila děvčata ze Svobody. Vše klaplo výborně a jejich čas 18,49 tak byl hozenou rukavicí pro Velké Hoštice. Cíl byl jasný – v případě, že Svoboda vyhraje, nesměly Hoštice skončit hůře než páté. Děvčata nic neriskovala, šla na jistotu, a vyplatilo se. Časem 19.41 se zařadila hned za Svobodu, a uhájila tak stříbrnou příčku. Pěkným útokem se blýskla i děvčata z Jamnice, překvapení letošního ročníku. Pátý ročník Moravskoslezského poháru je tak již minulostí. Všech třináct soutěží mělo svou kvalitu a vyznavači tohoto sportu si určitě přišli na své.