Úvod zápasu střelcům nesedl. Za domácí se z trojkové čáry prosadil Šiřina. Severočeši na první bodový zápis čekali necelé tři minuty. Trefil se Šteffel. Favorit to zkoušel z dálky, Gniadek, ale po něm ani Jurečka se neprosadil.

To na druhé straně zaznamenal útočný doskok Šmíd a bylo to 3:6. Opavští otočili výsledek po pěti bodech v řadě v podání Jurečky. První čtvrtina nakonec skončila 13:12.

Do druhého hracího období vstoupili domácí trojkou Bujnocha. Sluneta ale kousala, Slezany do trháku jít nenechala, naopak po zakončení Šteffela vedla 20:21.

Skóre připomínalo houpačku, košů ale moc nepadalo. Opavě vrátil vedení trojkou Šiřina – 27:26. Necelé tři minuty před poločasem uteklo Ústí nad čtyři body, a to nebylo vše, Robinson po opavské ztrátě zvyšoval na 29:36.

Opavští propadli v obraně a bylo vidět, že mají těžké nohy.

Úvod druhého poločasu patřil Opavě, která během chvilky vyrovnala a vedla už o šest bodů, jenomže po trojkách Američanů se skóre otočilo. Hned na začátku čtvrté desetiminutovky vrátili favoritovi vedení Šiřina s Klečkou.

Poté přidal koš s faulem Gniadek a když dal trojku Jurečka, byla Sluneta na kolenou. Hostující hráči očividně problémy s domácí zónou a prosadit se dokázali pouze z čáry trestného hodu.

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 79:63 (13:12, 34:38, 57:60)

Body: Šiřina 22, Jurečka 15, Gniadek 11, Kouřil, Bujnoch po 10, Dragoun, Zbránek po 4, Klečka 3- Treadwel 15, Robinson 13, Singletary 12, Teague 10, Šteffel 7. Šmíd 6. Rozhodčí: Hruša, Jedlička, Nejezchleb. TH: 12/8:8/5. Trojky: 9:6. Doskoky: 40:43. Fauly: 17:18. Diváci: 490. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch.