Opavu reprezentovala dvacetičlenná výprava. Prvního zástupce měl opavský Sokol v ženském finále běhu na 1500 metrů a Barbora Blahutová doběhla ve skvělém čase 4:42.62 na krásném pátém místě. „Jedná se o vynikající počin, na to, že je dorostenka a běhala v konkurenci i o pět let starších závodnic, je páté místo obrovský úspěch. Navíc její čas by měl být, pokud se nepletu, okresním rekordem,“ uvedl jeden z trenérů opavského Sokola Jan Škrabal.

Ve stejné disciplíně, ale v kategorii mužů, obsadil vynikající šesté místo Jan Sýkora v čase 4:03.14, což je pro něj nový osobní rekord. Další šesté místo ukořistila juniorská štafeta na 4x100m ve složení Ondra Honka, Tomáš Šmatlák, Albert Holibka a Patrik Schindler.

V ženském skoku o tyči si vynikajícím výkonem 362 cm vysloužila stříbrnou medaili Petra Kozelková. Nutno dodat, že vítězka ženského závodu skočila stejně jako Kozelková. V mužském finále tyčkařů skončil těsně pod stupínky vítězů Jan Stuchlík, který překonal laťku ve výšce 440 cm. Sedmý skončil Ondřej Kratochvíl, jenž byl úspěšný na výšce 410 cm.

Opava měla své reprezentanty i ve skoku dalekém a Jiřímu Klepkovi chyběl pouhý centimetr k tomu, aby získal bronzovou medaili. Výkon 703 cm tak stačil „pouze“ na čtvrté místo. Několik příček za ním skončil další závodník ze Slezska David Bělica (629 cm).

V sektoru trojskokanů bojovali výše zmínění Klepek s Bělicou a tuto dvojici doplnil Lukáš Kunc, jehož nejlepší pokus měřil 14,40 metrů, což mu stačilo na konečné šesté místo. Bělica (14,14 m) skončil osmý a o dvě místa za ním se umístil Klepek (13,98 m). Ve finále hodu oštěpem obsadil pěknou sedmou pozici Filip Čermák s výkonem 62,49 metrů.

„Šampionát z našeho pohledu musím hodnotit velice dobře. Padla tady spousta rekordů a my jsme ve velké konkurenci obstáli, jenže škoda, že třeba takový Jirka Klepek nedosáhl na medaili. Vždyť mu chyběl pouhý centimetr, ale vidíte, i takové maličkosti rozhodují,“ hlásil z Písku Škrabal.

Příští víkend čeká družstvo juniorů Sokola Opava vrcholný závod sezóny Evropský pohár klubových družstev juniorů ve španělském Castellonu. S jakými cíli tam opavští atleti cestují? „Nemáme tak silné družstvo jako v předešlých letech, nicméně se budeme snažit zachránit elitníAskupinu. Loni jsme skončili čtvrtí z osmi a letos bychom byli rádi do šestého místa, protože sedmí a osmí padají do béčka, což samozřejmě nechceme.

Pomýšlet na medaile ale zřejmě nebudeme,“ uzavřel Škrabal.

Jan Šimek