Jan Švandrlík (BK Opava).Zdroj: Deník / František GélaBasketbalový křídelník Jan Švandrlík si po návratu z USA zvyká na opavskou misi. Ve slezské metropoli zapadl plzeňský rodák dobře.

Opava Basketbalový křídelník Jan Švandrlík si po návratu z USA zvyká na opavskou misi. Ve slezské metropoli zapadl plzeňský rodák dobře. Proti Svitavám se blýskl stoprocentní úspěšností při trojkových pokusech, když proměnil tři ze tří. „Je to úděl střelců, jednou vám to padá, podruhé ne,“ říká skromně.

V hlavě už má dnešní domácí duel s italskými Benátkami, který začíná třicet minut před 19. hodinou. „Musíme hrát nad své možnosti, jinak nemáme v Evropě šanci,“ zvedá prst Jan Švandrlík.

Ilustrační foto ze zápasu BK Opava – Nanterre.
Opava na nohou, dorazí Italové

Výhra nad Svitavami vypadá podle výsledku v klidu, ale rozhodně se nerodila lehce…

Z naší strany šlo o upracovanou hru, nakonec jsme ale Svitavy přestříleli, takže s výsledkem můžeme být spokojeni.

Na začátku druhého poločasu jste šli do jedenáctibodového trháku, tento pokus ještě Svitavy ustály, druhý už ne, co bylo podle vás klíčové?

Bylo důležité, že jsme nepolevili. Začalo nám to padat z dálky, utekli jsme na nějakých dvacet bodů, a s tím už se soupeř nedokázal popasovat.

Cítili jste „v nohách“ hodně středeční duel Ligy mistrů z Fribourgu?

Myslím si, že ne. Měli jsme tři dny na to, dát se dohromady. Svitavy na tom byly podobně, hrály ve čtvrtek. Na to bych se rozhodně nevymlouval. Je teprve začátek sezony, víme, že bude dlouhá, ale jsme všichni v pohodě.

Následky požáru v Pusté Polomi
V Pusté Polomi hořela střecha rodinného domu

Je těžké přepnout z modu Ligy mistrů na českou ligu?

Těžké to až tak není, jen si musíte rychle přivyknout na styl pískání. V Lize mistrů si to můžeme dovolit sekat, kdežto v naší lize je všechno hned faul. Musíme opatrně a rychle si uvědomit, kde hrajeme.

Jan Švandrlík (BK Opava).Zdroj: Deník / František Géla

Vraťme se ještě k vašemu vystoupení ve Fribourgu. Proč to nešlo? Dá se říci, že jste podali ve Švýcarsku nejhorší výkon sezony…

Měli jsme problémy s doskokem. Jednoduše řečeno: zabili nás pod košem. Je třeba se s tím lépe poprat, aby byl výsledek příště lepší.

Proti Svitavám jste byl stoprocentní při střelbě z dálky. Zatím jste se v pěti zápasech trefil devětkrát z jednadvaceti pokusů a v lize vám patří třináctá pozice. Je to dáno i tím, že si po trénincích přidáváte střelbu navíc?

Neřekl bych, občas to padá, občas ne. Takový je úděl střelců. Proti Svitavám mi to šlo.

Zámek Raduň. Ilustrační foto, říjen 2018.
Zámecká sezona v Raduni ještě nekončí

Nyní máte před sebou třetí vystoupení v Lize mistrů, jak vnímáte zápas s Benátkami?

Budeme se snažit. Liga mistrů je o tom, abychom vydali maximum a měli vůbec nějakou šanci na úspěch, pak uvidíme, co se stane.

Jak byste charakterizoval Benátky?

Mistr italské ligy, který má velkou kvalitu. Mají to 2/0, my můžeme jenom překvapit.

Důvodem, proč jste v létě kývl na opavské angažmá, byla Liga mistrů. Dosavadní její průběh, co se týká i vytíženosti, naplňuje vaše očekávání?

Je to super, já si to užívám, ještě nás čeká dvanáct zápasů, za sebou máme i jedno pohárové vítězství, kdy jsme hráli nad hranicí svých možností.

Hubertova jízda v Mikolajicích.
Vyhlášená Hubertova jízda se povedla. Podívejte se!