I přes velký zájem mohli pořadatelé z TJ Opava polní kuše pustit do závodů jen třicet nejlepších střelců. „Střílelo se podle mezinárodních pravidel IAU 900.

Podle těch je opavská střelnice dimenzovaná pouze na třicet střelců,“ vysvětluje organizátor akce a rozhodčí Dušan Kudlička a pokračuje: „Stáhnout jsme proto museli ze startovní listiny domácí střelce. Závodit tak například nemohl Martin Hufnágel, Zbyněk Kudlička či Jana Slováková.“

I tak byli ale opavští střelci hodně vidět. Nejvíce se sice dařilo české jedničce Bohumilu Korbářovi, který nástřelem 852 bodů zvítězil. Pak ale následovali domácí střelci. Druhý Dalibor Lhotský měl 826 bodů a třetí Václav Losert 813 bodů. „Na to, že se jednalo o první závod, stříleli kluci velmi dobře,“ pochválil své střelce Kudlička. Opavské barvy hájil mezi veterány Alois Niemec, ten se musel spokojit se sedmou příčkou.

Do bojů také zasáhli střelci ze Suchých Lazců. Oldřich Kubesa obsadil osmé místo. Jeho dcera Sabina byla podstatně úspěšnější, vyhrála juniorky.