První závod je čeká za necelých čtrnáct dní v Kostelci na Hané a podle slov Dušana Kudličky půjde spíše o „seznamovací“ klání. Jeden ze zástupců opavského kušistického oddílu Dušan Kudlička se na úvod krátkého povídání zastavil u nedávno skončené venkovní sezony.

„Řekl bych, že byla spíše průměrná, jeden náš kušista, Václav Losert, se sice zúčastnil evropského šampionátu v Maďarsku, což byl velký úspěch, ale když se na ročník podívám z celkového hlediska, byl to průměr. Kdysi nás tam na ME jezdilo víc, dva nebo tři, ale byli jsme rádi i za jednoho. Nějakých super výsledků jsme letos nedosáhli, byl to takový náš standard,“ sumarizoval Dušan Kudlička.

První halový závod v Kostelci na Hané je na programu 26. listopadu a Opavští u něj nebudou chybět. „Nečekáme od toho žádné zázraky, myslím si, že půjde spíše o seznamovací závod na úvod sezony. Budeme testovat zbraně po venkovních střelbách a ladit techniku. Naším cílem je samozřejmě vybojovat titul mistra republiky v družstvech. To je priorita. V jednotlivcích není první místo asi reálné, protože Bohumil Korbář z Plumlova je prakticky neporazitelný, ale i druhá nebo třetí příčka pro nás bude úspěchem,“ rozpovídal se Kudlička.

Hlavní cíl je ale uspět na republikovém šampionátu v družstvech, ale finále přijde na řadu až příští rok v červnu a konat by se mělo v Otrokovicích.

Jan Šimek