Byl jedním z mála zúčastněných na prvních pokusech o pořádání orientačních závodů na počátku padesátých let v Československu, a také zakladatel, dlouholetý vedoucí a předseda oddílu orientačního běhu TJ Slezan Opava.

V Opavě založil klub orientačního běhu, který působil pod hlavičkou oddílu turistiky v tělovýchovné jednotě Slezan Opava. Když pak 1. ledna 1969 byl ustanoven samostatný svaz orientačního běhu, vznikl pod jeho vedením oddíl orientačního běhu přímo v rámci TJ Slezan Opava.

Květoslav Lichý byl nejen vynikajícím sportovcem, ale především trenérem. Vychoval velkou řadu sportovců, sahajících v 60., 70. a 80. letech minulého století na nejvyšší mety v republikových soutěžích a mistrovstvích.

„Především však zasel mezi těmi stovkami sportovců, kteří prošli za půl století naším oddílem, lásku k našemu sportovnímu odvětví, lásku k pohybu v přírodě, lásku k přírodě samé, kterou nenahradí v našich duších žádná tělocvična, žádný stadion. Za to jsme ti, Milane, neskonale vděční a děkujeme z celého srdce,“ vzkazuje jubilantovi za opavské orientační běžce Karel Jurčák.