Skončilo velké finále, jak jste si ho užil?

„Náramně. Viděli jsme zajímavé utkání se vším všudy. Podle mě šlo o nejkvalitnější basketbal, který byl letos u nás v Opavě k vidění. Celý turnaj určitě zvedl popularitu basketbalu v Opavě.“

Pohár byl v minulosti spojován s nízkými návštěvami. Opavský divák ale ukázal, že cestu na kvalitní sport si najít umí…

„Ozývaly se hlasy, že třeba na utkání o třetí místo přišlo diváků málo, ale na vině je čas zápasu. Těžko můžete čekat v pravé poledne vysoké návštěvy. Jinak ale opavský divák nezklamal, třeba atmosféra na finále mě mile potěšila.“

Je šance, že se obdobná akce bude v budoucnu v Opavě opakovat?

„Šance je vždycky, rádi bychom pohár do Opavy znovu přitáhli.“

Na co se letos mohou diváci v opavské hale ještě těšit?

„Nejbližší akcí je koncert Karla Gotta. Na ten by měla být hala téměř vyprodána. Krom toho se připravuje vystoupení Marie Rottrové.“

A co se týče sportovního charakteru?

„Termíny přípravných zápasů u míčových sportů ještě nejsou známy. Určitě ale budeme o nějakou akci usilovat. Ať už se bude jednat o volejbal nebo basketbal. De facto hala je koncipována na všechny míčové sporty.“

Během pohárového turnaje proběhla v Opavě také schůzka zástupců basketbalových klubů. Hlavním bodem programu byl jízdní řád nového ročníku, můžete prozradit závěr tohoto jednání?

„Jednání ke konkrétnímu závěru nedospěla, zatím je situace nerozhodná.“

Opava se přiklání pro jaký systém?

„My jsme jednoznačně, pro ten, kterým se hrála Mattonka loni, to znamená čtyřkolově každý s každým.“

Pojďme ještě k opavskému týmu. Nehlodá ve vás při pohledu na palubovku přivést do Opavy cizince…

(pousměje se) „Máme přece Slováky. Ale teď vážně, třeba na americké hráče nemá finanční prostředky. Třeba takový Nymburk je sponzorován státním podnikem, což ale také není dobře. Podle mě, by peníze ČEZU měly být rozděleny mezi všechny kluby, a tím podpořena výchova mladých českých hráčů. Připadá mi to tak, že v současné době panuje u nás systém vše pro Nymburk.“

A co vystoupení Opavy v Mattonce?

„Hrajeme šesté místo, a to vzhledem k podmínkám, které máme, je naše maximum.“

Láďa Sokolovský v rozhovoru říkal, že vás ptal na místo v Opavě…

„Nevím, ale jaké tím myslel, zda trenérské nebo hráčské. Pokud vím, má ještě platnou smlouvu v Nymburku. Pokud byl zájem u nás hrát a přistoupil by na naše finanční podmínky, jeho příchodu se nebráníme.“

Pořadatelský servis na jedničku

Opava během tří pohárových dnů jasně ukázala, že takové akce do slezské metropole patří. Pořadatelský servis ve všech směrech klapal na jedničku, což ocenili jak jednotliví účastníci turnaje, tak i zástupci médií. Jako vyspělé se ukázalo i opavské publikum. Parádní návštěva přišla už na duel domácího výběru s Nymburkem, něco okolo tisícovky sledovalo velké finále.

„Loňský pohár viděla zaplněná hala, ale ta měla kapacitu dvě stě lidí, kdežto v Opavě na finále přišla tisícovka,“ srovnával manažer opavského klubu Dušan Štěnička, mimochodem člověk, který si po tři dny na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl.

Staral se o hosty, moderoval tiskovky, na kterých fungoval i jako překladatel, navíc třeba u finálového zápasu působil ještě v roli komisaře. „Opava i Nový Jičín jsou basketbalové bašty, pohár do takových měst patří,“ řekl trenér Děčína a reprezentace Pavel Budinský.

„Takových akcí více, zápasy měly náboj, bylo se opravdu na co dívat,“ hodnotil dění v basketbalové hale útočník slezského FC Opava Aleš Chmelíček, který si nenechal ujít téměř žádný zápas.