Matěj Lasák společně se svým týmovým kolegou z týmu Sundance TJ Opava Petrem Hamplem zasáhli celkově do třech závodů.

Jako první se jela časovka na 20 kilometrů, přičemž po každých 5 kilometrech následovala obrátka. Matěj Lasák doplatil na to, že na trať vyjížděl až ve skupině favoritů.

„Slabší závodníci měli o dost lepší podmínky, protože vyjížděli jako první. Matěji Lasákovi a ostatním jezdcům tipovaným na vítězství však nepříjemně foukalo, což se odrazilo i na výsledku. Lasák si dojel pro šesté místo, Hampl byl klasifikován coby osmačtyřicátý. Tento podnik skutečně nebyl favoritům souzen,“ komentoval trenér cyklistické stáje Sundance Jaroslav Konečný.

Druhý v pořadí byl závod družstev, kde se Konečný rozhodl spojit s olomouckým týmem Mapei cyklo Kaňkovský a vytvořilo se mužstvo A, v němž startoval Matěj Lasák a B, za které pro změnu závodil Petr Hampl. „Lasák se stal tahounem celého A týmu, který vybojoval konečné třetí místo,“ pokračoval Konečný.

Největší Lasákovy chvíle však měly teprve přijít s mistrovským závodem jednotlivců, na jehož start se postavilo 72 závodníků. K dispozici byl připraven 11 km dlouhý okruh, jenž závodníci museli absolvovat sedmkrát. Rozhodující zlom přišel na řadu v pátém okruhu, kdy se jedenáctka jezdců jedoucích na čele rozhodla neposilnit na občerstvovací stanici a v nejméně očekávané chvíli si vytvořila náskok před ostatními, jenž udržovala až do konce.

Členem této skupiny byl i Matěj Lasák. Ten se úspěšně pokusil o únik 300 metrů před cílem, kdy nastoupil před problematickým kruhovým objezdem a nechal všechny protivníky za sebou. Mohl se tak radovat z titulu Mistra České repuliky.

Petr Hampl a Vojtěch Jurečka dojeli v poli poražených na 45. respektive 54. pozici. Kouč Jaroslav Konečný byl s úspěchem svého svěřence spokojen. „Matěj jel v tomto závodě velmi takticky, a hlavně byl neustále iniciativní. Celkově byl dominantní postavou uplynulého šampionátu.“

Matěj Lasák se v těchto dnech připravuje společně s českou reprezentací na etapový podnik Radjugend Tour 2008 v Rakousku.

(dus)