Specifický bude tento duel především pro dvojici Ondřej Buba a Lubomír Jančařík. Ještě v minulé sezoně spolu nastupovali v lazeckém dresu, avšak od tohoto ročníku se druhý jmenovaný přesunul právě do Vršovic.

„Nevím, zda na sebe s Lubošem vůbec narazíme. Svou roli hraje mnoho faktorů. Každopádně potkáváme se na trénincích. Známe se dokonale. Luboš je nyní v oslnivé formě,“ komentovala jednička a manažer Robotu Ondřej Buba.

Mokré Lazce jsou v tomto utkání jasným outsiderem. Vršovický celek letos s Jančaříkovým příchodem ještě víc nabyl na síle a nedávno před domácím publikem porazil dosud suverénní ŠKST Bratislava. Pražanům momentálně patří za El Niněm a již zmíněným ŠKST třetí příčka tabulky.

Robot je devátý a neustále balancuje na hraně postupu do play-off. V tuto chvíli ztrácí na osmý Mittal Ostrava čtyři body. „Tohle bude jen formalita. Vršovice jsou v obrovském laufu. Nemáme moc šancí, proto dáme prostor i ostatním hráčům,“ uzavřel Buba.

Robot pražskou Kotlářku nezdolal

Už ve středu předehrávali stolní tenisté Robotu Mokré Lazce extraligové utkání s Kotlářkou. Vyrovnaný duel nakonec vyústil ve vítězství hostů. Robot Mokré Lazce vers. Kotlářka 0:3 Domácí postavili na jedničku Petra Husníka. Proti Františku Obešlovi vedl již 2:1 na sety, avšak nakonec odešel poražen.

„Byla to obrovská škoda. Bohužel Petr se nemůže dostat do tempa. Soupeř nebyl lepší, ale takhle to prostě někdy chodí,“ připouštěla jednička a manažer Robotu Ondřej Buba. Ve druhém zápase šel ke stolu právě on. Narazil na Petra Kauckého a pro domácí mužstvo šlo ještě o smůlovatější podívanou, než v předchozím případě. Buba měl totiž hned dva mečboly.

„Nádherné utkání. Na vítězství jsem podával za stavu 2:1. Poprvé jsem vedl 10:9 a podruhé 11:10. Vždycky jsem zahrál skvělý balon, ale Petr vrátil ještě lepší. Ve finále zvítězil 3:2,“ pokračoval.

Nepřízeň osudu mohl odvrátit novic v lazeckém dresu Jakub Seibert, kterého má Robot na hostování z Ústí nad Labem. Proti Davidu Reitšpiesovi si nepočínal špatně, ale po výsledku 0:3 si jeho tým žádné body do extraligové tabulky definitivně nepřipsal.

„Pro Kubu to byla premiéra. Reitšpies je sice o rok mladší, je mu patnáct, ale jezdí po mezinárodních turnajích a má určité zkušenosti. Na Kubovi šlo poznat, že není tak vyhraný,“ zakončil Ondřej Buba.

Petr Dušek