Hlavní soutěž byla určena pro šestnáct dvojic, a to dle žebříčku Českého volejbalového svazu. Za velmi dobré atmosféry se ze čtvrté skupiny do čtvrtfinálových bojů probojovaly i tři opavské dvojice – bratři Pavelkovi, Čech – Kittel a Muroň – Ondráček. Již v této fázi turnaje na sebe bohužel narazily dvojice Pavelek – Pavelek a Čech – Kittel. Po vyrovnaném průběhu musel o osudu utkání za stavu 1:1 na sety rozhodnout tiebreak, ve kterém se nakonec z vítězství radovala dvojice Kittel – Čech, a bratři Pavelkovi tak obsadili 5.místo.

Po vyčerpávajícím čtvrtfinále bohužel Čech s Kittlem v semifinále nestačili na pozdější vítěze Licek- Římal a prohráli 2:0 na sety. Chuť si spravili v utkání o 3. místo, ve kterém si poradili s brněnsko-pražským párem Makovský – Pavouček. Finále bylo pomyslným soubojem Prahy a Brna, ten nakonec vyzněl lépe v poměru 2:1 pro jihomoravské hráče, a z vítězství v celém turnaji se tak radovala dvojice Licek- Římal.

„Turnaj proběhl bez jakýchkoliv komplikací s velmi pěknou diváckou atmosférou a pro hráče v příjemném prostředí údolí řeky Moravice. Poděkování patří také hlavnímu partnerovi turnaje, za jehož finanční podpory se mohl turnaj uskutečnit“ uzavřel ředitel turnaje Jiří Lexa.

(šim)