Odchovanec BK Opava, který ještě loni hrával za béčko, se vyprofiloval v manažera sociálních sítí, vedoucího týmu a svým způsobem i technického pracovníka. „Není to tak, že bych se o technické věci staral sám. Je nás tady v klubu více. Bez vzájemné spolupráce a pochopení by to nešlo,“ říká skromně Dominik Janoš. „Například výjezdy týmu, a to nejen na Ligu mistrů, řešíme s naším masérem Tomášem Romanem a pak s trenéry. Pokud se bavíme o Lize mistrů, tak je třeba naplánovat snídaně, obědy, večeře. Vše sladit s tréninkovým i zápasovým programem. Samozřejmě včetně videa a dopravy do haly,“ přibližuje v kostce. „V hale už pak běží všechno podle zaběhlých not,“ dodává jedním dechem.

Při zápasech mimo republiku je třeba dobře zkoordinovat i letecký transfer. „Tady je to v pohodě. Hráčům se rozdají letenky. Důležité také je, aby kluci měli v příručním zavazadle zápasový dres a boty. Nemůžeme riskovat, že se klasický kufr někde ztratí,“ přidal další postřeh Dominik Janoš.

Jakub Mokráň
Byli jsme pod dekou, teď už to půjde, věří opavský pivot Mokráň

Dominik Janoš má za sebou dvoudenní workshop ve švýcarské Ženevě, který byl zaměřen na technické působení v Lize mistrů. „Za mě plodné dva dny. Měl jsem jedinečnou možnost se seznámit se zástupci ostatních klubů a vyměnit si zkušenosti. I díky tomuto setkání jsem navázal kontakt například se zástupcem Patrasu. V Řecku nám to přišlo vhod,“ podotkl manažer sociálních sítí v BK Opava.

V Lize mistrů jsou daná jasná pravidla, která se striktně musí dodržovat. „To je jenom dobře. Pravidla se musí dodržovat. Poznali jsme to v úterý, když jsme hráli s Dijonem. Myslím si, že pořádání úvodního duelu jsme zvládli,“ vydechl si.

V den zápasu se zástupci obou týmů setkávají s komisařem. „Před prvním utkáním se vyplňuje soupiska hráčů, soupiska trenérů a lidí okolo týmu. Od všech se musí vybrat pasy. Je třeba mít podepsané prohlášení od hráčů, že souhlasí s tím, že mohou být na soupisce a budou dodržovat stanovená pravidla. Tohle se dělá před prvním startem,“ nechává nakouknout do basketbalového zákulisí. „Schůzka s komisařem probíhá po každém předzápasovém tréninku. Ukážeme list hráčů, včetně pasů. To se zkontroluje. Poté se kontroluje dres, rozcvičovací triko. Komisař sdělí informace týkající se speciálních věcí. Třeba, že bude před utkáním minuta ticha nebo se bude začínat později kvůli televizi,“ prozradil ještě Dominik Janoš. Dokonce se kontrolují i velikosti reklam na dresu. „Dresy se samozřejmě nechávají schvalovat už před tím, než jdou do tisku. Ty přímo schvalují lidé, kteří to na Lize mistrů řeší. Komisař před utkáním v Patrasu řekl, že se mu náš dres nepozdává. Nechal si reklamu přeměřit. Nakonec se ukázalo, že je všechno v pořádku,“ zakončil povídání Dominik Janoš.