Už získání nominace na mistrovství světa dospělých v pouhých šestnácti letech se dá považovat za obrovské překvapení. Lucie Kubínová ovšem i v takovém věku suverénně potvrdila, že na nejprestižnější hokejbalové akci letošního roku byla oprávněně.

Šikovná útočnice se dokonce prosadila ve finále proti Američankám, které Češky v prodloužení porazily v poměru 4:3. Původně před střídáním chtěla pouze vyhodit, ale její pokus nakonec skončil v síti.

„Zahrát si mistrovství světa před českými fanoušky bylo opravdu fantastickým zážitkem. Na finále se na nás přišly podívat více než tři tisícovky diváků. Jsem strašně šťastná, že se nám to podařilo," řekl naší redakci jeden z největších talentů nejen českého ale i světového hokejbalu.

Vzápětí ještě dodala: „V prvních zápasech jsem hrála ve čtvrté lajně, ale pak jsem se formacemi posouvala a v závěru jsem dostávala hodně příležitostí. Trenér mě dokonce nasazoval i v přesilovkách. Dát gól ve finále bylo parádní. Na mistrovství jsem se prosadila celkem dvakrát. První branku se mi povedlo vstřelit Velké Británii."

ODCHÁZÍ DO ČESKÉ TŘEBOVÉ

Lucie Kubínová pochází z ostravské části Poruba, ale uplynulou sezonu strávila v extraligovém týmu mladšího dorostu SHC Opava, kde si zahrála i po boku mužů. I přesto se v tomto celku rozhodně neztratila a patřila k nejproduktivnějším hráčům.

„V Opavě jsem se znala s Adélou Stoklasovou a Klaudií Kudělovou, které mi doporučily jít do SHC. Přesunula jsem se tam a vůbec toho nelituji. Zažila jsem tam perfektní rok ve skvělé partě lidí, na niž budu vzpomínat strašně ráda," pokračovala dále úspěšná finálová střelkyně z posledního světového šampionátu, která tím naznačila, že pro příští sezonu změní své působiště.

Vzhledem k jejímu věku, talentu a formě se o ni logicky zajímaly elitní tuzemské kluby. Nakonec se přesunuje do druhého nejlepšího celku mistrovství České republiky žen České Třebové. Ve zmíněné soutěži byla v uplynulém ročníku lepší pouze pražská Slavia.

„Dohodli jsme se, že tento přesun pro mě zatím bude nejlepší. Ani domů do Ostravy to nemám takovou dálku," vysvětlovala.

MOHLA BYCH TO TAKY VYZKOUŠET?

Hokejbal je někdy docela tvrdým sportem, mezi jeho ženskými provozovatelkami to ale podle Lucie Kubínové až tolik cítit nejde. „Holky si do těla moc nechodí, u kluků to je ovšem jiné. Jiné to bylo i na mistrovství světa, kde ke kontaktům s protihráčkami docházelo podstatně více než třeba v běžné ligové soutěži," poznamenala na závěr Lucie Kubínová, která se k hokejbalu dostala úplnou náhodou, když se šla podívat na trénink svého kamaráda.

Tento sport ji zaujal natolik, že se potom zašla zeptat trenéra, jestli by si to nemohla také vyzkoušet. Kouč Lucii vyhověl, a tak se začal psát velký hokejbalový příběh, který je vzhledem k věku bývalé opavské útočnice vlastně pořád ještě ve svých začátcích.